Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Dawid Kownacki i Kacper Gomólski. fot. media klubowe PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dawid Kownacki nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych. Polski piłkarz przeniósł się z Fortuny Dusseldorf do Werderu Brema i wiele wskazywało na to, że jest to kolejny ważny krok w jego karierze. Zdaniem niemieckich mediów, 26-latek okazał się jednak totalnym niewypałem.

 

W poprzednich rozgrywkach Kownacki był pewnym punktem ekipy z Dusseldorfu. Na boiskach 2. Bundesligi był jednym z czołowych napastników. Zdobył 14 goli i zanotował 9 asyst.

Takie rezultaty zrobiły wrażenie na klubie z najwyższego szczebla rozgrywkowego. Werder Brema ściągał Polaka z dużymi nadziejami. Na ten moment „Kownaś” ich nie spełnia. Póki co przy jego nazwisku nie ma choćby jednej asysty.

Niemiecki „Kicker” oceniając transfery niemieckich klubów nie oszczędził polskiego zawodnika. Kownackiemu przyznano „jedynkę”. Podobnie niską notę otrzymał Attila Szalai z Hoffenheim. Jeszcze niżej, bo na „0” oceniono Amina Sarra z Wolfsubrga i Faride Alidou z FC Koeln.

Zgodnie z przewidywaniami na najwyższą notę zdobyła nowa gwiazda niemieckich boisk – Harry Kane. Anglik zdobył już 17 goli w tym sezonie i ma szansę pobić słynny rekord Roberta Lewandowskiego.