fot. pixabay.com
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gra Norwega Erlinga Haalanda sprawia, iż wielu kibiców Manchesteru City pojawia się na meczach swojego zespołu właśnie w przebraniu Wikinga. Tym razem za niego, co ważne w charytatywnym celu postanowił przebrać się sam piłkarz reprezentacji Norwegii.

 

Fotograf Cameroon Yarrow od lat sprzedaje swoje fotograficzne prace. Od roku 2016 kwota przekazana na cele charytatywne wynosi blisko 11 milionów funtów. Zdaniem fotografa zdjęcia z niezwykłej sesji w norweskich fiordach z jednym z najlepszych piłkarzy świata mogą osiągać cenę zbliżona do czterdziestu tysięcy funtów za sztukę. Zyski ze sprzedaży zostaną przeznaczone na wybrane przez zawodnika cele charytatywne w Norwegii. – Nie mogę sobie wyobrazić lepszej osoby, która pasowałaby do Wikinga, aniżeli Erling i serdecznie dziękuję jego rodzinie za pomoc w realizacji pomysłu – mówi dla The Times, fotograf.

Na zdjęciach Haaland ubrany jest w futrzaną osłonę klatki piersiowej, trzyma tradycyjny topór oraz tarczę Wikingów, a włosy opadają mu na ramiona. – Czas Haalanda jest cenny i zdjęcia tak naprawdę poszły nam błyskawicznie. Z ciekawostek mogę powiedzieć, iż mieliśmy specjalnie wykonane gumowe buty dla piłkarza, gdyż w morzu jest dużo ostrych muszli i musieliśmy się na to przygotować. Aby uniknąć poślizgu wchodząc do morza musieliśmy robić to wolno i poruszać się bardzo małymi krokami. Praca z piłkarzem była przyjemnością i wierzę, że uda nam się zebrać z naszej pracy wysokie kwoty na cele charytatywne – podsumowuje młody fotograf.