Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Nicki Pedersen: Nie podpisuję. Mówię pas

Nicki Pedersen. fot. Jędrzej Zawierucha

Trzykrotny mistrz świata Nicki Pedersen zakomunikował, że nie wystartuje w tym roku w PGE Ekstralidze. Powodem tej decyzji jest konieczność pozostania w Polsce oraz obcięcie zarobków. Wiadomość stała się o tyle sensacyjna, że żużlowiec został poproszony o komentarz przez duńską telewizję TV2.

– Jestem w szoku. Mogę wiele rzeczy przyjąć, zrozumieć, ale są też granice. Niestety muszę w tym momencie powiedzieć pas dla startów w Polsce – mówi Pedersen. 

Wpływ na decyzję Duńczyka ma kilka czynników.

– Polska federacja spojrzała tylko na siebie. Ustalono jakieś warunki, przede wszystkim nie zapytano zawodników o zdanie, i przedstawiono mi umowę, którą mam jak najszybciej parafować. Ja rozumiem koronawirusa, kryzys, ale 50 procent to dużo w świetle wydatków, jakie zawodnicy czynią przed sezonem, aby przygotować się do polskiej ligi. Żeby było jasne, w moim wypadku nie chodzi tylko o pieniądze, ale też o styl. Zawiera się umowę, a później nakazuje podpisanie aneksu do niej, grożąc konsekwencjami – tłumaczy 42-latek.

– Idąc dalej, 8 maja miałbym być w Polsce, gdzie sezon startuje 12 czerwca. Ja mam rodzinę, dzieci. Warto też na to spojrzeć. Nie wyobrażam sobie siedzenia w Polsce przez pół roku bez kontaktu z najbliższymi. Kolejna sprawa, o której nikt w Polsce nie pisze, to kwestia sponsorów. Ja mam duńskich partnerów i co teraz? Skoszaruję się w Polsce, a jak pojedzie liga duńska, to po co oni zawierali ze mną umowy? Także, jak widać, pieniądze to niejedyny powód, dla którego mówię pas i nie jest to żadna gra z mojej strony. Nie podpisuję – podsumowuje żużlowiec MRGARDEN GKM-u Grudziądz. 

LVBET

50 odpowiedzi

 1. Wcale nie dziwię się Nickiemu, postąpiłbym dokładnie tak samo i możecie sobie myśleć i pisać co chcecie. Wielokrotnie odmówiłem zawarcia kontraktów które nie pasowały mi, nie ze względów finansowych, ale pewnych zbyt wielkich nacisków. Jest granica do której można uginać kark, potem to grozi złamaniem kręgosłupa … moralnego.

  1. Nie będzie tak źle Niki ma zmiennika na którego GKM powinien postawić już w zeszłym roku wiem że to nie ta sama klasa ale warto dać mu szansę gorzej będzie jak i Kenio się wypnie i w dalszym ciągu nic nie wiadomo o Lagucie Pawlickim to źle wróży w najgorszym razie za rok 1 liga i koniec marzeń o medalu

  2. Dziekujemy Tobie Panie Nightmare i Panie Pedersen za decyzje w stylu “robimy co chcemy”, a zawodnicy I ligi dziekuja jeszcze bardziej (Walasek, Klindt i nastepni). A zuzel w Polsce w 2020 byl jest i bedzie z Wami Panowie Nightmare i Panie Pedersen czy bez Was to juz naprawde nie ma znaczenia 🙂

 2. bardzo dobrze jeden madry idioci koronoświrusa nie ma tylko niszczy się gospodarkę państwa.

   1. Obudź się z letargu ile ludzi umiera codziennie a koronowirus to normalna grypa i tyle ale zrobili z tego szum i strasznie ludzi,nie wyjeżdżaj z Białorusia bo Szwecja też będzie jechać z kibicami tylko Polska nie,tępy lemingu za raz będzie bezrobocie 3 mln w kraju i firmy upadajace zobaczymy co wtedy powiesz.

    1. Prawiczku poryty jak myślisz (w stosunku do ciebie nie powinienem użyć tego słowa ale c*uj) jaka byłaby umieralność gdyby nie ograniczenia?

     1. To jest wirus który od lat jest z nami sa ludzie na niego odporni a sa ludzie którzy zachoruja ale jak się nie ma argumentów to się obraża bo co może barani łbie napisać takie tępaki jak ty łykaja wszystko chodź w masce dwa lata jak mówił minister zdrowia durniu.

     1. gdyby była epidemia to by umarło już z 5 mln ludzi a ile umarło faktycznie wszystko podpinaja pod koronoświrus jak ktoś ma poważne schorzenia to grypa go zabije,a noszenie maseczek powoduje tylko szkodliwe konsekwencje ale to trzeba mieć trochę mózgu organizm wydziela różne zarazki z buzi a ludzie to z powrotem wdychaja maseczka powinna być tak naprawdę co 20 minut zmieniana ale skoro minister mówi że nosić to trzeba nosić jak powiem trzeba chodzić na baczność to będa ludzie chodzić hahahaha

 3. Dzik jak każdy jest panem własnego losu – jak nie chce to nie jedzie. GKM zamiast Pedersena i Bjerre zatrudni dwóch gości z 1 ligi. Wyjdzie taniej a wyniki mogą zaskoczyć.

 4. Ok decyzję podjął i trzeba ją uszanować, tylko to działa w dwie strony. Czas teraz kasę oddać , którą dostał od klubu przed startem i oby więcej nie zakładał barw GKM!!

  1. “oby więcej nie zakładał barw GKM” ale to nie Nicki zrezygnował, to jego wywalono i to na dodatek w bezczelny sposób. Polskie władze żużlowe powinny się wstydzić, że tak potraktowali zawodników zagranicznych i nie potrafią znaleźć rozwiązania.
   Tak się zastanawiam komu powinno zależeć,? Niech mi nikt nie wyskakuje z tekstem, że najważniejsza dla tych zagranicznych “złotów” jest kasa, kasa, kasa – bo jak widać to wcale nie jest najważniejsza.

    1. Staram się patrzeć w miarę obiektywnie, jednak zawsze to będzie “w miarę”.
     Także rozumiem Ciebie i twoje obiekcje. Inaczej się patrzy na problem który nas nie dotyczy a inaczej gdy jest nam bliski, lub dotyka nas osobiście.
     Rozumiem też, że przez posunięcie Nickiego Pedersena GKM Grudziądz może nie mieć upragnionego medalu, którego im szczerze życzę! (zresztą znasz, chyba, moje zdanie na temat Ekstralig – skostniałej, betonowej, kiszącej się w swoim sosie, gdzie już czas najwyższy by napłynęła świeża krew – dlatego tak podziwiam Koziołki z Motorkowa ;)).
     Jednak ten Duński, trzykrotny Mistrz Świata stara się pokazać, być może, swoim rodakom a może i innym zawodnikom na świecie, że trzeba mieć swój honor, swoją tożsamość, swoją narodowość i nie wszystko kręci się wokół pieniędzy. Może właśnie w ten sposób chce pokazać że jest MISTRZEM!

     1. Oczywiście, że punt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie chcę być fałszywym oskarżycielem ale jak przeanalizować historię Dzika.
      Stawiam luźną hipotezę a jak wiadomo hipoteza nie musi być prawdziwa albo inaczej. Wydaje mi się, że Niki szybko skalkulował, że liga duńska+ kontrakty sponsorskie bardziej mu się opłacają niż jazda w elipie po obniżonej stawce. Ale mogę się mylić. Wątek rodziny stawiam na drugim planie za finansowym.

     2. Słabe to forum (pod względem technicznym) na po-bandzie. Nie łyka więcej niż 4 odpowiedzi w dyskusji. Ale to taka uwaga do informatyków (mam zresztą więcej, ale niech się sami pogłowią 😉 )
      To że Pedersen sobie skalkulował to pewnik a co mu wyszło? Tego nie wiemy. Może masz rację i ligi, Duńska i pewno Szwedzka łącznie z kontraktami sponsorskimi (przypuszczam że są lepiej płatne niż nasze rodzime) dały mu więcej niż tylko lig polska. Ale to spekulacje.
      A wątek rodzinny, heh, wcale bym nie stawiał tak poniżej. Nicki ma troje dzieci, z czego syn Mikkel i córka Mikkeline są chyba w wieku szkolnym. Może naprawdę poza nimi świata nie widzi? Ja nie wiem, ale trochę się znam i wiem – jakem 𝕄𝕦𝕔𝕙𝕠𝕞𝕠𝕣𝕖𝕜 – że dzieci to jest największe szczęście jakie może nas spotkać.

    2. Ja jestem kibicem GKM-u od 1989 r kocham ten klub i przeżywam bardzo obecną sytuację ale nie mam pretensji do zawodników jeśli zdecydują się nie podpisać aneksów z niewolnika nie mam pracownika a na warunki EL sam bym nie przystał zakaz opuszczania Polski do końca sezonu jakiś absurd pisałem o tym wcześniej że Polacy od 13 maja mogą przekraczać granice w celach zarobkowych beż konieczności kwarantanny i dostałem odpowiedź że to tylko strefa przygraniczna a jak się do tego mają kierowcy zawodowi którzy nie podlegają kwarantannie a jeżdżą po całej Europie i po kursie wraca do domu do rodzinny . Dlaczego nie potraktować żużlowców jak tą grupę

     1. Klikbejtowy tytuł. Na dniach i tak podpisze. Nikodem P. w dziwny sposób ukazał swoją hierarchię wartości, pisząc najpierw o obcięciu kontraktu o 50% czy o 60% i o znaku zapytania, a nie wykluczeniu startów. Dopiero po czasie przypomniał sobie, że w sumie jest jeszcze rodzina

 5. Ma prawo tak postąpić, stwierdził, że nie będzie ryzykował na takich warunkach, stać go na odpuszczenie tej pracy.

  1. Dokładnie. To ani jego wina ani wina klubu. Siła wyższa spowodowała, że warunków kontraktu ustalonych pół roku temu nie można teraz spełnić.

  2. Mam takie samo zdanie jego decyzja i nie ma co się obrażać. W jego miejsce pojedzie inny zawodnik dla którego będzie to szansa.

 6. EL za mocno dociągnęła śrubę i problemy oraz śmieszność dopiero przed nimi.
  Konsekwencja i partnerstwo pomyliło się komuś z dyktaturą.

 7. Trzeba liczyć się z tym, że bez takiego regulaminu Ekstraliga nie otrzymała by rozpoczęcia startów w miesiącu czerwcu. Rezygnacja z jazdy ligi w tym sezonie mogła by przynieść większe straty dla tego sportu.

 8. Mam nadzieję, że dzięki temu całemu zamieszaniu i przymusowemu wykluczeniu podstarzałych gwiazdorów, w tym sezonie będziemy mieli nie jednego Pawła Miesiąca, a co najmniej kilku. Trzymam kciuki, żeby tak się stało.

 9. No i gitara . Czuję że w tym sezonie będzie dużo nowych odkryć i chłopaki ( Polacy ) się rozjeżdżą . Nikuś sobie nie poradzi bez kasy z polskich bankomatów

  1. I to samo by uczyniło odgórne wprowadzenie zasady jeden zawodnik-jedna liga. To byłaby szansa dla dziesiątek zawodników z całego świata.

  2. Byś się nie zdziwił, he he.
   Człowiek mający na koncie wiele liczb poprzedzających sześć zer i to walucie € raczej nie będzie potrzebował polskiego bankomatu i tej kasy z polski. Myślę, że poradzi sobie sam.
   Jednak ciekawe jest to, co zauważyłem już kilka lat wcześniej – póki dla kogoś robi punkty, to jest noszony na rękach i nie patrzymy na jego nieładne zachowania, na arogancję, ale jak przechodzi do innego klubu, lub jak dziś wycofuje się z rywalizacji (nieistotne z jakich przyczyn, ale to nie on jest tym winnym) to zaczyna się hejt.
   Cóż, To jest NICKI PEDERSEN trzykrotny Mistrz Świata w żużlu i trzeba go brać takim jaki jest!

 10. Jestem ciekaw co by mówił jak nie byłoby sprawy skoszarowania w Polsce. Pewnie też by nie podpisał bo za mało dają. Ciekawe ile wydał na przygotowanie do ligi Polskiej i tylko do ligi Polskiej. Milion wydał na cały sprzęt? Niech nie będzie śmieszny, gdzie sprzęt i silniki z zeszłego roku i lat poprzednich, które i tak będą jeździć na niektórych torach w Polsce bo akurat wybitnie pasują na dany owal a nie są złotem jeszcze? Wydaje mi się że sprawa skoszarowania swoja droga a finanse to druga kwestia. Jak nie chce to niech nie jedzie, nie ma gp to może sobie olać Polskę. Tylko niecih pamięta że wylatuje na dwa lata a później kto wie co będzie prezentował na torze. Inni jadący w GP bez polskich pieniędzy będą musieli zasypywac ogromne dziury finansowe albo obniżyć poziom sprzetowy a wiadomo jak to może się skończyć. Jeszcze ciekawi mnie jak dadzą radę inni którzy podpisali obniżone stawki np. Doyle on może jechać a inni już nie, ciekawe.

 11. Ja wszystko rozumiem że nie przyjął takich warunków jego sprawa jest dorosły ale pieniędzy które zarobił podczas kariery to są pieniążki zarobione w Polsce nie w Danii czy innej lidze. Wiem co to jest orzełka z rodziną z powodu pracy ale taki twardziel i furiat w jednym jest za miękki na wyrzeczenia że swojej strony , sytuacja jest taka A nie inna nie wszyscy mają taki luksus aby móc nie pracować bo nie i tyle . Polskie kluby traktowane były jak dojne krowy teraz w dobie wirusa zawodnicy pokroju koleją nasza ligę A od nowego sezonu będą chcieli wrócić jak by nigdy nic tak się nie robi .

  1. Czekaj, czekaj. To znaczy jak Pedersen zarabia pieniądze w Polsce i wywozi je za granicę, do Danii czy tam innego Monaco, albo wydaje na karaibach zimową porą.
   To teraz mi powiedz, co sądzisz o milionach, tak milionach polaków którzy pracują we wszystkich możliwych krajach świata a następnie ciułając te pieniądze przywożą je do polski i wydają je ochoczo na domy, mieszkania, zabawy, hulanki, swawole i inne dobra materialne łącznie z zakupami w Tesco, lub innym sklepie, za które trzeba zapłacić żywą gotówką i najczęściej omijają podatki, jako że system podatkowy u nas leży.
   Nicki nie traktuje klubów jak dojnych krów, gdyż wszystko ma na papierze i zawsze gdzieś go dorwie urząd skarbowy. On jest uczciwy i na dodatek postawił sprawę uczciwie – NIE JADĘ.

 12. Brawo Nicki przecież to co robi Ekstraliga to nie ma nic wspólnego z ratowaniem dyscypliny.
  Jazda na silę byle jechać.A gdzie w tym wszystkim jest KIBIC i sport.

 13. Teraz ja się pytam
  Kiedy włodarze PGe ekstraligi oficjalnie powiedzą i obulkuja swoje obniżki
  Czy wogole takie obniżki są ? I ile procent ?
  To co robią z zawodnikami to poprostu komuna jakaś !!!

 14. Do redaktora Pawła Prochowskiego.
  Panie redaktorze my też chcielibyśmy mieć avatary. Jest na to jakaś szansa?

  1. Ja to bym chciał mieć Własny log Nίghtmare albo Muchomorek i własny avatar i kilo kiełbasy co miesiąc i … ogólnie to wcale tego nie potrzebuje, choć byłoby to miłe. Jednak dostaje tu coś bezcennego – wolność wypowiedzi

    1. gluciarz mnie zbanował, więc teraz może mi naskoczyć, ale nigdy o to nie dbałem, przecież mogę założyć 100 kont, ale podstawowe pytanie brzmi: PO CO?
     “Ja się nie boje braci Rojek – Bo czego mam ich się bać?
     Ja w drodze im nie stoję – bo czego mam im stać?
     Ten kosz to wszystko moje – Ten kosz to wszystko moje.
     Mam dwie koszule w nim – Ja się nie boję braci Rojek
     Rym cym cym”

   1. Kilograma kiełbasy co miesiąc niestety nie zagwarantujemy, ale wdrażamy system rejestracji kont. Rejestracja kont niesie za sobą możliwość posiadania własnego avatara i oczywiście loginu 😉

 15. NIKODEM, W POLSCE ZAROBIŁEŚ PRAWDZIWY SZMAL, O KTORYM W LIDZE DUNSKIEJ, SZWEDZKIEJ CZY ANGIELSKUEJ MOGŁEŚ TYLKO POMARZYĆ. A TETAZ SIĘ WYPIĄŁEŚ NA POLSKĄ LIGĘ. BANKOMACIE.

  1. A skąd ty wziąłeś taki tekst? to tzw.: “ostafizm” (ten człowiek nawet się wkradł do języka polskiego – katastrofa)

 16. Na takie podejście może sobie pozwolić bo kończy powoli , i ma na koncie sukcesy,inaczej by rozmawiał.jakby miał podpisac pierwszy kontrakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.