Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Prezes rybnickiego klubu poinformował na klubowej stronie internetowej, że znalazł już następcę Piotra Żyto. Ten uznał, że będzie dla niego lepiej, gdy przeniesie się do Zielonej Góry.

Na stronie www.rybnik.com.pl czytamy:

W dniu dzisiejszym została rozwiązana za porozumieniem stron umowa pomiędzy trenerem Piotrem Żyto i PGG ROW Rybnik. O takie rozwiązanie wnioskował szkoleniowiec rybnickiej drużyny, a zarząd klubu się do niego przychylił.

– Dziękujemy Piotrowi za pracę jaką wykonał w Rybniku w sezonie 2019. Osiągnęliśmy cel jakim był awans do PGE Ekstraligi i to nasz wspólny sukces. Rozstajemy się w zgodzie i już dziś umówiliśmy się na pożegnalną imprezę w połowie listopada. A właściwie dwie, bo najpierw spotkamy się raz jeszcze w kameralnym klubowym gronie, a potem raz jeszcze na uroczystym zakończeniu sezonu 2019, które zaplanowaliśmy na 15 listopada – mówi Krzysztof Mrozek, prezes PGG ROW Rybnik.

– Fajnie było znów pracować w Rybniku. Dziękuję bardzo za ten rok wszystkim zawodnikom, pracownikom klubu i prezesom. Dziękuję też kibicom, którzy w Rybniku są fantastyczni. Odchodzę, ale absolutnie nie palę za sobą mostów – podaliśmy sobie rękę i być może jeszcze kiedyś nasze drogi się skrzyżują – mówi Piotr Żyto i dodaje: – Wydaje mi się, że osiągnęliśmy w tym roku większość założonych celów. W kolejnym sezonie będę też mocno trzymał kciuki za rybnicki zespół, bo to miasto zasługuje na żużel na najwyższym poziomie. Dziękuję raz jeszcze za wszystko i do zobaczenia!

A to, że zobaczymy się z Piotrem Żyto w sezonie 2020 jest pewne, bo obejmie on posadę trenera w zielonogórskim Falubazie, z którym będziemy rywalizować w PGE Ekstralidze. A kto zastąpi go w Rybniku? – Decyzja została już podjęta, ale ogłosimy ją w najbliższych dniach – mówi Krzysztof Mrozek.”

Dokąd prowadzi trop? Czy na pewno do Eugeniusza Skupienia?

Ciekawostka, że już drugi sezon z kolei trener beniaminka zmienia robotę. Przed rokiem Dariusz Śledź przeniósł się z rodzinnego Lublina do drugiego domu we Wrocławiu. Gdy chodzi o Żytę, ponoć jego drugim domem jest Zielona Góra…