5. runda FIM Speedway Grand Prix w Pradze – Finał

2020-09-18 19:00:00

PGE Ekstraliga: PGG ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław 39:51

2020-09-14 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Motor Lublin – RM Solar Falubaz Zielona Góra 52:38

2020-09-13 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Fogo Unia Leszno – Eltrox Włókniarz Częstochowa 54:36

2020-09-13 16:30:00

Zakończona

Przejdź

4. runda FIM Speedway Grand Prix w Gorzowie

2020-09-12 19:00:00

Zakończona

Przejdź

3. runda FIM Speedway Grand Prix w Gorzowie

2020-09-11 19:00:00

Zakończona

Przejdź

Mecze w Rybniku od soboty bez publiczności? “Wysoce prawdopodobne, że tak się stanie”

fot. Mateusz Dzierwa

W związku z systematycznie rosnącą liczbą zakażeń na COVID-19, polski rząd zdecydował się na wprowadzenie czerwonych i żółtych stref oraz przywrócenie niektórych obostrzeń w dziewiętnastu powiatach. Pod bardzo dużym znakiem zapytania staje zatem to, czy kolejne domowe mecze PGG ROW-u Rybnik będą mogły odbywać się z udziałem publiczności.

O powrocie do obostrzeń poinformował na specjalnej konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski. – Będziemy chcieli wprowadzić w tych w powiatach obostrzenia we wszystkich praktycznie zakresach. Będą one dotyczyć targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek – powiedział Szumowski.

– Te czasowe obostrzenia, mam nadzieję, że spowodują ograniczenie rozprzestrzeniania się epidemii i dadzą szanse, by powiaty wróciły do średniej krajowej zachorowań. Musimy się otrząsnąć – dodał.

Co bardzo istotne, Rybnik znalazł się w gronie powiatów oznaczonych czerwoną strefą. W tej grupie, od soboty, obostrzenia będą bardzo restrykcyjne. Zamknięte zostaną m.in. kina i siłownie, a wesela będzie można organizować na maksymalnie 50 osób. Czy zatem, jeśli w projekcie rozporządzenia nie zostaną naniesione znaczne poprawki, piątkowy mecz Rekinów z MrGarden GKM-em Grudziądz będzie ostatnim z udziałem publiczności?

– Wysoce prawdopodobne, że tak się stanie. My też dowiedzieliśmy się o tych nowych obostrzeniach z konferencji i ustalamy szczegóły, czego dokładnie te zmiany będą dotyczyć. Jesteśmy tym dość mocno zaskoczeni, bo jeszcze wczoraj można było usłyszeć informacje, że dzieci wracają do szkół – mówi nam Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa UM Rybnika.

Szczegóły dotyczące najnowszych obostrzeń można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia. W komunikacie jest wyraźnie napisane, że w czerwonych strefach wydarzenia sportowe będą musiały się odbywać bez publiczności.

Przypomnijmy zatem, że poza meczem z grudziądzanami, Rekinom zostały do odjechania dwa mecze na domowym obiekcie. Na Gliwicką 72 mają przyjechać jeszcze Motor Lublin (23 sierpnia) i Betard Sparta Wrocław (14 września).

Pełny dokument dotyczący zmian w obostrzeniach TUTAJ.

Jedna odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.