Tauron SEC: 3. finał w Gnieźnie

2020-07-15 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. Ligi

2020-07-13 19:00:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Moje Bermudy Stal Gorzów 50:40

2020-07-12 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin 43:47

2020-07-12 16:30:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wlkp. – Abramczyk Polonia Bydgoszcz 53:37

2020-07-12 14:00:00

Zakończona

Przejdź

eWinner 1. liga: Orzeł Łódź – Lokomotiv Daugavpils 57:33

2020-07-12 14:00:00

Zakończona

Przejdź

Lodowe ściganie w szczytnym celu. Gala ice speedwaya w Opolu

W sobotę na lodowisku Toropol odbędzie się już 16. edycja Opolskiej Gali Żużla na Lodzie. Tym razem oprócz rywalizacji indywidualnej, po raz pierwszy w kilkunastoletniej historii turnieju odbędzie się mecz międzypaństwowy pomiędzy Polską a Czechami.

Opolska Gala Żużla Na Lodzie to przedsięwzięcie cykliczne, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez o istotnym znaczeniu dla Opola. W tym roku po raz pierwszy w historii żużla na lodzie odbędzie się mecz Polska – Czechy. Każda z drużyn przystąpi do rywalizacji w czteroosobowych składach. Biało-czerwoną ekipę utworzą zawodnicy, którzy znają dobrze przyczepność opolskiego toru lodowego – Wojciech Lisiecki, Marcin Sekula, Dawid Wiwatowski i Romuald Lisiecki, natomiast pod flagą naszych południowych sąsiadów pojadą m.in. znani z występów w opolskim Toropolu, Lukas Hromadka i Jan Macek, a także Patrik Mikel i Jaroslav Petrak.

Ponadto organizator zawodów – stowarzyszenie Hawi Racing Team – we współpracy z UKS-em Speedway Rędziny przeprowadzi drugie nieoficjalne Indywidualne Mistrzostwa Polski w miniżużlu na lodzie, składające się z dwóch turniejów. Pierwszy zostanie rozegrany w ramach XVI Opolskiej Gali Żużla na Lodzie, a drugi tydzień później na lodowisku w Częstochowie. Do rywalizacji przystąpi dziewięciu miniżużlowców z czterech klubów: Wybrzeża Gdańsk, Włókniarza Częstochowa, Rybek Rybnik i UKS-u Speedway Rędziny. Ostateczna klasyfikacja zostanie ustalona na podstawie wyników osiągniętych w obu turniejach. Podczas każdego z nich odbędzie się 12 biegów, a ze względów bezpieczeństwa młodzi zawodnicy będą ścigać się w trójkę na dystansie trzech okrążeń.

Na opolskim Toropolu nie zabraknie imprez towarzyszących – zanim na lód wjadą motocykle żużlowe, widzowie obejrzą pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu Kamili Chamielec. W pokazowym przejeździe zaprezentuje się również kartingowiec Kacper Rudnicki, zaś po tafli lodowej driftować będzie Paweł Dytko rajdowym Mitsubishi Lancerem. Dla miejscowych fanów bez wątpienia najważniejsza będzie prezentacja drużyny klasycznego żużla – Kolejarza Opole. Galę poprowadzi pochodząca z Opola dziennikarka Joanna Cedrych, a partnerować jej będzie Andrzej Rencz, ekspert sportów motocyklowych i spiker zawodów żużlowych.

Siłą Opolskiej Gali Żużla na Lodzie jest to, że uczestniczący w niej sportowcy wspólnie z kibicami wspierają potrzebujących. W dotychczasowej historii udało się pomóc 24 dzieciom, a także instytucjom zajmującym się leczeniem i rehabilitacją małych pacjentów. W przeszłości symboliczną pomoc jako wyraz wspólnej solidarności otrzymał także żużlowiec Rafał Wilk, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze, a teraz jest wybitnym paraolimpijczykiem.

Podczas tegorocznej edycji pomoc otrzyma trzyletni Piotruś z Łubnian, podopieczny Fundacji im. Julii Bonk “Walcz o Mnie”. Chłopczyk przeszedł ciężkie niedotlenienie okołoporodowe, które spowodowało uszkodzenie istoty białej okołokomorowej w mózgu. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe i musi być stale rehabilitowany, co wiąże się z ogromnymi kosztami. W listopadzie zeszłego roku Piotruś rozpoczął terapię leczenia komórkami macierzystymi w Lublinie, która jest bardzo kosztowna. Pomoc zostanie skierowana także do opolskich hospicjów – Betania oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Początek zawodów o godzinie 17. Wejście na halę lodowiska będzie otwarte od godziny 16.

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.