Maciej Janowski był ambasadorem The World Games Wrocław 2017.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

PZM dysponuje statystykami oglądalności transmisji z udziałem reprezentantów Polski z trzech ostatnich lat. Liczby robią wrażenie. Udało się wyśrubować kilka rekordów, które jeszcze długo trudno będzie pobić.

W 2017 roku poczynania kadrowiczów oglądało średnio 254 911 osób. Rekordową oglądalność miał turniej w ramach The World Games, który na antenach Super Polsatu i Polsatu obejrzały 883 453 osoby. Przypomnijmy, że na wrocławskim Stadionie Olimpijskim zwyciężyli wówczas Polacy 23+5: Zmarzlik 15 (3,3,3,0,3,3), Janowski 7 (2,-,2,3,0,w), Dudek 1 (1) przed Australią (24+1: Doyle, Ch. Holder, Fricke) i Szwecją (20: Lindgren, Lindbaeck, Ljung). Dużym zainteresowaniem cieszyło się także spotkanie Polska – Reszta Świata w Zielonej Górze, które śledziło 336 736 widzów.

Równie dobrze było rok później, bo w sezonie 2018 poczynania reprezentantów Polski oglądało średnio 248 352 widzów. Rekordowy był pod tym względem transmitowany w TVP2 i TVP Sport mecz Polska – Reszta Świata w Chorzowie. Oglądalność wyniosła wtedy 849 409 widzów.

Wysoki poziom został także utrzymany w zeszłym roku, bo średnia oglądalność poczynań Polaków na arenach międzynarodowych to 218 671 osób. Największą popularność zdobyły mecze Polska – Reszta Świata, które odbyły się w Rzeszowie i Rybniku. Z obu transmisję przeprowadziła telewizja TVP Sport. Pierwsze spotkanie obejrzały 316 974 osoby, a drugie 292 147 osoby.

Warto zauważyć, że w ostatnich trzech latach występy reprezentantów Polski można było podziwiać na antenach największych ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Transmisje z tych wydarzeń były dostępne w telewizji publicznej, Polsacie, ELEVEN i Platformie Canal+.


– Te liczby to najlepszy dowód, że PZM robi wszystko, by o polskim żużlu było jak najgłośniej. Mamy się czym chwalić, ale chcemy, żeby było jeszcze lepiej. Będziemy o to walczyć i myślę, że już wkrótce przekażemy kibicom kolejne dobre wieści. Rozmowy w sprawie transmisji z meczów reprezentacji są cały czas w toku. Jestem przekonany, że po sprzedaży praw telewizyjnych do pierwszej ligi będziemy mieć kolejny sukces  – podkreśla Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ.