Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Piotr Szymański. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W czwartek odbyły się rozmowy pomiędzy Główną Komisją Sportu Żużlowego, a klubami eWinner 1. Ligi oraz 2. Ligi Żużlowej. Głównym tematem była współpraca z poszczególnymi telewizjami. Poruszono również kwestie obostrzeń sanitarnych, zmian w regulaminie czy procesu licencyjnego.

– Pierwsza faza rozmów dotyczyła kwestii obostrzeń sanitarnych i ich przestrzegania w sezonie 2020. Podsumowaliśmy, jak w praktyce wyglądała ich realizacja. Można powiedzieć, że wszystkie założenia zdały egzamin – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański na łamach portalu polskizuzel.pl.

Najwięcej czasu poświęcone zostało na omówienie tematów związanych ze współpracą z poszczególnymi telewizjami. – Poruszyliśmy ważny temat związany z transmisją meczów eWinner 1 Ligi oraz 2. Ligi Żużlowej w telewizji. Na dzień dzisiejszy pewne są transmisje dwóch meczów eWinner 1. Ligi w stacji nSport + w każdej kolejce. Powyższe założenie wynika z obowiązującej umowy, ale być może uda się zrobić coś więcej. W dużej mierze zależy to od poszczególnych klubów. Jeżeli chodzi o najniższą klasę rozgrywkową, na kontrakty jest jeszcze zbyt wcześnie. Należy poczekać na podsumowanie tegorocznej współpracy z Motowizją, które nie zostało jeszcze przekazane – podsumował Zbigniew Fijałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Kolejne spotkania z przedstawicielami klubów planowane są na grudzień, już po zakończeniu składania wniosków w procesie licencyjnym. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłorocznych zmaganiach w 2. Lidze Żużlowej zobaczymy siedem zespołów, bowiem akces zgłosili przedstawiciele Diabłów z Landshut.