Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już 28 października najlepsi gracze z całej Polski przyjadą do Łomży, gdzie będą rywalizowali w ramach rozgrywek PGE Nowy Poziom PLE. Oprócz zmagań 44 zawodników esportowych, na miejscu dla odwiedzających przygotowano panele edukacyjne, nowoczesną strefę gamingową oraz spotkania z influencerami.

Rywalizacja

Polska Liga Esportowa pierwszy raz w swojej historii zawita na Podlasie, a dokładniej do Łomży. W sobotę w Parku Wodnym (ul. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15) toczyć się będzie rywalizacja esportowa w czterech tytułach: EA Sports FC 24, Counter-Strike 2, Clash Royale i League of Legends. Łączna pula nagród wszystkich turniejów to 20 000 PLN. Oprócz zmagań esportowych na miejscu dla odwiedzających będzie dostępna strefa Free to Play, gdzie dla najlepszych przewidziane są nagrody.

Edukacja

Nieodłącznym elementem wydarzeń Polskiej Ligi Esportowej są bezpłatne strefy edukacyjne ze specjalistami w różnych dziedzinach. W Łomży odwiedzający będą mieć okazję wziąc udział m.in. w treningu percepcyjno-kognitywnym prowadzonym przez przedstawicielkę AWF Biała-Podlaska, prelekcji Zuzanny Hajduk-Mostowy na temat neurofeedbacku, czy spotkaniach z Grzegorzem “Szpero” Dziamałkiem, Pawłem “innocentem” Mockiem i Bartoszem “bejottem” Jakubowskim, utytułowanymi profesjonalnymi zawodnikami esportowymi.

“W ramach projektu PGE Nowy Poziom PLE staramy się pokazywać w różnych częściach Polski wartości i możliwości, jakie stwarza esport. Nie tylko dzieciom i młodzieży, ale również osobom starszym. Dlatego podczas naszych eventów łączymy turnieje esportowe z bezpłatnymi warsztatami i strefami edukacyjnymi. Wydarzenia PGE Nowy Poziom PLE staramy się organizować w takich miastach, gdzie esportowych aktywacji jest niewiele lub w ogóle ich nie ma. Teraz jedziemy z projektem do Łomży, gdzie zagoszczą finały czwartego sezonu – mówi Tomasz Chomczyk, Head of PR & Communication Polskiej Ligi Esportowej.

page1image63952368

Nowy Poziom

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią.

Wydarzenie na miejscu rozpoczyna się o godzinie 10:00. Transmisja będzie dostępna na platformie Twitch oraz YouTube Polskiej Ligi Esportowej.

Partnerami czwartego splitu są: PGE Polska Grupa Energetyczna, G2A. Patronat Honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Prezydent Miasta Łomża.