Zdjęcie: Facebook Taia Woffindena
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ogólnoświatowy marketingowy trend zapanował taki, że o imprezach, w których chcemy uczestniczyć, musimy myśleć z dużym wyprzedzeniem. Jeszcze się sezon nie zaczął, a już można zainwestować w jego koniec. Torunianie sprzedają wejściówki na finałową rundę Grand Prix, która odbędzie się 5 października na Motoarenie.

Toruński, nowoczesny stadion zapewne wypełni się do ostatniego miejsca. Tak, jak zwykle przy okazji turniejów w ramach cyklu o światowy prymat w żużlu. Pierwsze zawody Grand Prix na Motoarenie odbyły się w 2010 roku. I były wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym – wszystkie biegi w rewelacyjnym stylu wygrał późniejszy mistrz świata, Tomasz Gollob. Drugi na podium był Norweg z polskim paszportem Rune Holta, a trzecie miejsce zajął Jarosław Hampel. Polsko-norwesko-polskie podium przeszło do historii.

W Toruniu już po raz piąty poznamy najlepszego żużlowca globu. Dotychczas najcenniejszy puchar i złoty medal odbierali tu: Chris Holder (2012), dwukrotnie Tai Woffinden (2013, 2018) i Greg Hancock (2014). O toruńskich finałach więcej przeczytasz TUTAJ.

Ile trzeba zapłacić, by móc uczestniczyć w tegorocznym święcie żużla na Motoarenie? Za najtańsze normalne wejściówki trzeba wyłożyć 130 zł, najdroższe to koszt 1000 zł. Co ciekawe, te za 130 zł przeznaczono na strefę żółtą, po czym… zarezerwowano ją dla jednego ze sponsorów. Do akcji wszedł jednak właściciel Get Well, Przemysław Termiński. Na swoim profilu facebookowym napisał (pisownia oryginalna – przyp. red.):

„Po konsultacjach, wychodząc na przeciw oczekiwaniom toruńskich Kibiców, postanowiliśmy przekazać do dyspozycji partnera biznesowego miejsca na strefie niebieskiej. Tym samym uwolniona zostanie praktycznie cała dostępna pula biletów na strefę żółta” .

Biletowy pożar został więc ugaszony. I bardzo dobrze, bo decyzja o niemal całkowitej rezerwacji najtańszych miejsc na stadionie dla jednego ze sponsorów była wyjątkowo nietrafiona.

Ceny biletów na finał Grand Prix w Toruniu:

1. Strefa zielona: normalny 160 zł, ulgowy (do 18.roku życia) 90 zł

2. Strefa niebieska: normalny 210 zł

3. Strefa żółta: normalny 130 zł

4. Trybuna Główna: 1000 zł (Loża 1 i Loża 2), 600 zł (Sektory 0,1,2,3,4,5,6,7)

Bilety można kupować poprzez stronę internetową: www.kstorun.kupbilety.pl. Wyjątek stanowią wejściówki na strefę żółtą – te są dostępne tylko w kasie na Motoarenie.

JACEK HAFKA