Główny partner portalu

fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Brązowi medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski zaprezentowali kolejnego zawodnika ze składu na sezon 2021. Po kontraktach Macieja Janowskiego i Artioma Łaguty, tym razem podpis pod umową złożył Tai Woffinden. Tym samym dwóch liderów zostaje na Dolnym Śląsku, a dla Brytyjczyka przyszły sezon będzie już dziesiątym w WTS-ie.

Woffinden był najskuteczniejszym zawodnikiem Betard Sparty w minionym sezonie, choć nie wziął udziału we wszystkich meczach. Zabrakło go w rywalizacji o brązowy medal, bo w rewanżowym starciu półfinałowym odniósł kontuzję ręki. Średnio zdobywał 2,169 punktu na spotkanie, co było szóstym wynikiem w PGE Ekstralidze.

– Naprawdę bardzo się cieszę z kontraktu na sezon 2021 z Betard Spartą Wrocław! Szczerze mówiąc nie widziałem siebie w żadnym innym klubie. Wrocław jest moim drugim domem. Wspólnie z drużyną i klubem przeszliśmy długą drogę od mojego pierwszego sezonu w barwach Betard Sparty. Z roku na rok dorastaliśmy i myślę, że teraz jesteśmy w najlepszym miejscu, aby zdobyć złoto, na które tak ciężko pracowaliśmy przez długi czas. Mam nadzieję, że 2021 rok będzie wspaniały, że wszyscy nasi kibice wrócą w naszych barwach na stadion, będą machać flagami, śpiewać nasze piosenki i podziwiać nas, jak robimy to, co kochamy! Bądźcie bezpieczni tej zimy i do zobaczenia w przyszłym sezonie – powiedział po podpisaniu umowy Tai Woffinden.

Woffinden do Wrocławia trafił w 2012 roku, a wcześniej reprezentował kluby z Częstochowy (2008-2010) i Gniezna (2011). Na swoim koncie ma sześć medali Drużynowych Mistrzostw Polski (trzy srebrne i trzy brązowe), a wśród najważniejszych sukcesów indywidualnych należy wymienić trzy tytuły Indywidualnego Mistrza Świata (2013, 2015 i 2018).