Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielne popołudnie i wczesny wieczór łódzka Motoarena stanie się polem nadrabiania zaległości ligowych przez swoich gospodarzy. Żużlowcy H.Skrzydlewska Orła i Arged Malesy Ostrów Wielkopolski odbędą spotkanie 10.kolejki 1.ligi. Która z drużyn będzie górą? Z pewnością trudno będzie o powtórzenie wyniku, który padł w pierwszym meczu tych drużyn w Ostrowie Wielkopolskim.

 

10.kolejka 1.ligi żużlowej (mecz zaległy)

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź-Arged Malesa Ostrów Wielkopolski (Canal+Sport 5, godz. 18.10)

Pierwotnie ten mecz 10.kolejki 1.ligi żużlowej miał się odbyć 17 czerwca. Spotkanie zostało jednak przełożone. Ostrowianie zajmują obecnie piątą pozycję w ligowej tabeli z dwunastoma ligowymi punktami na koncie, łodzianie to siódmy zespół rozgrywek z dorobkiem dziesięciu oczek. Podopieczni Marka Cieślaka przystępują do tego spotkania, zrzuciwszy z serc duży ciężar. Przed tygodniem pokonali ostatni zespół pierwszej ligi, InvestHousePlus PSŻ Poznań, w stosunku 47:42. Bohaterem łodzian został duński weteran Niels Kristian Iversen, który zdobył aż trzynaście oczek. Autorem dziesięciopunktowej zdobyczy z bonusem był inny Skandynaw w biało-niebieskich barwach, Timo Lahti. Wygrana „za trzy”, bo na konto H.Skrzydlewska Orła za potyczkę z poznanianami trafił także punkt bonusowy, zapewne nieco uspokoiła kibiców w stolicy polskiego włókiennictwa.

Zespół prowadzony przez Mariusza Staszewskiego także przystępuje do tego spotkania po wygranej, i to bardzo wysokiej, na własnym obiekcie nad Trans MF Landshut Devils. I w przypadku tego zespołu to „starszyzna” w osobie Grzegorza Walaska posłużyła przykładem i zgarnęła najwięcej punktów (13+2). Drugi najlepszy wynik, dwunastopunktowa z bonusem, to sprawka Jakuba Krawczyka. Choć ostatnimi czasy ten duet na torze nie rozumiał się najlepiej, wygląda na to, że nieporozumienia między nimi zostały zażegnane. Czy i w tym starciu to oni poprowadzą czerwono-biały zespół do zwycięstwa? Do zespołu powrócił także, po wyleczeniu kontuzji, Francis Gusts. Zaczął skromnie, od jednego punktu z bonusem. Czy w Łodzi dołoży do wyniku większą cegiełkę lub całkiem sporą cegłę? Przekonamy się wieczorem.

Sprawa punktu bonusowego za to spotkanie jest otwarta. Pierwszy mecz tych drużyn, rozegrany w maju w Ostrowie Wielkopolskim, zakończył się skandalem przy wyniku 26:21 na korzyść łodzian. Kibice żużlowi pamiętają zapewne opady deszczu nad wielkopolskim miastem, bieg juniorski z fatalnym karambolem Aleksandra Grygolca i Jakuba Poczty i zakończenie spotkania po zaledwie ośmiu wyścigach. Jeśli chodzi o pogodę, powtórka z rozrywki nie jest raczej prawdopodobna. Jaki wynik padnie tym razem? Przekonamy się, miejmy nadzieję, w niedzielę około 21.30.

Awizowane składy:

H.Skrzydlewska: 9. Timo Lahti, 10. Rune Holta, 11. Jakub Jamróg, 12. Mateusz Tonder, 13. Niels Kristian Iversen, 14. Aleksander Grygolec, 15. Mateusz Dul

Arged Malesa: 1. Oliver Berntzon, 2. Francis Gusts, 3. Grzegorz Walasek, 4. Matias Nielsen, 5. Tobiasz Musielak, 6. Sebastian Szostak, 7. Jakub Krawczyk

Obszerną ofertę na spotkania 1. Ligi Żużlowej znajdziecie u naszego partnera forBET (18+). Rejestrując się z naszym kodem otrzymujesz dodatkowe bonusy. Po szczegóły kliknij w baner poniżej.

#wspolpracareklamowa

forBET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.