Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jeżeli aura dopisze, to już we wtorek Aforti Start Gniezno zainauguruje rozgrywki eWinner 1. Ligi na własnym owalu. Podopieczni menedżera Rafaela Wojciechowskiego rozegrają zaległe spotkanie trzeciej kolejki, a rywalem czerwono-czarnych będzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Aforti Start Gniezno to jedyna drużyna eWinner 1. Ligi, która do tej pory odjechała zaledwie jedno spotkanie. Orły mają na swoim koncie zwycięski mecz wyjazdowy z osłabioną tarnowską Unią. W Jaskółczym Gnieździe gnieźnianie stanowili wyrównaną drużynę, w której każdy dołożył swoją cegiełkę do końcowego sukcesu. Jedyne, co może martwić fanów Startu przed starciem z pretendentem do zwycięstwa w lidze to nierówna jazda zawodników. Seniorzy gnieźnieńskiej drużyny w Tarnowie przeplatali dobre występy słabszymi. W rywalizacji z borykającą się z wieloma problemami Unią to nie miało większego znaczenia, ale w przypadku pojedynku z Wybrzeżem może mieć to kluczowe znaczenie dla losów spotkania.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma na swoim koncie dwa zwycięstwa – wyjazdowe i domowe oraz jeden remis. Nadmorska drużyna jest upatrywana w roli  jednego z głównych pretendentów do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Bezapelacyjnym liderem gdańszczan jest Wiktor Kułakow. Mocnymi ogniwami drużyny są również Rasmus Jensen, Krystian Pieszczek, a także Jakub Jamróg choć w przypadku tej ostatniej dwójki nie obyło się bez wpadek i właśnie od postawy tych zawodników będzie zależeć, jak potoczy się mecz dla czerwono-biało-niebieskich. Na pozycji U-24 po raz kolejny wystąpi Lukas Fienhage. W podstawowym składzie zabraknie tym razem Michała Gruchalskiego.

Wtorkowe starcie obu drużyn będzie 55. meczem w historii. Lepszym bilansem mogą pochwalić się gdańszczanie, którzy triumfowali 33 razy. Start wygrywał z Wybrzeżem 19-krotnie. Ponadto odnotowano 2 remisy.

Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego pojedynku. Póki co gospodarze stanowią wielką niewiadomą i ciężko przewidzieć, jaką formą dysponują poszczególni zawodnicy. Trudno też mówić w przypadku Startu o atucie własnego toru, gdyż pogoda w Gnieźnie była kapryśna i padało. Z kolei atutem po stronie goście będzie bez wątpienia większe objeżdżenie w lidze.

Ostatni raz na torze przy ul. Wrzesińskiej 25 obie ekipy rywalizowały 17 września 2020 roku. Mecz zakończył się wówczas wysokim zwycięstwem gnieźnian 57:33.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże: 1. Jakub Jamróg, 2. Rasmus Jensen, 3. Lukas Fienhage, 4. Krystian Pieszczek, 5. Wiktor Kułakow, 6. Alan Szczotka, 7. Piotr Gryszpiński, 8. Aleksandr Kajbuszew

Aforti Start: 9. Peter Kildemand, 10. Frederik Jakobsen, 11. Timo Lahti, 12. Mirosław Jabłoński, 13. Oskar Fajfer, 14., 15. Marcel Studziński

Sędzia: Piotr Lis