Duet Iga Świątek – Hubert Hurkacz świetnie radzili sobie w tegorocznym United Cup. Polska reprezentacja dotarła aż do finału, gdzie jednak poległa z Niemcami. W decydującym o wszystkim mikście górą była para Aleksander Zverev – Laura Siegemund.

Najpierw na kort wyszła Iga Świątek, która zdeklasowała Niemkę polskiego pochodzenia, Andżelikę Kerber. Następnie Hubert Hurkacz zmierzył się z Aleksandrem Zverevem i był dosłownie o krok od zapewnienia Polsce triumfu w United Cup. Polak w tiebreaku drugiego seta miał dwie piłki meczowe, w tym jedną przy swoim serwisie, lecz Niemiec zdołał odwrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężył. O wszystkim zadecydował więc mikst.

Hubert Hurkacz i Iga Świątek do tej pory w grze mieszanej prezentowali się znakomicie, wygrywając wszystkie trzy rozegrane spotkania w United Cup. Równie dobrze prezentowała się również para niemiecka i to właśnie oni lepiej zaczęli to spotkanie. Już w trzecim gemie nasz duet stracił podanie, co zaważyło jednocześnie o końcowym wyniku seta. W drugim secie znów było bardzo wyrównanie i roiło się wręcz od przełamań. Polacy jednak wygrali 7-5 i o wszystkim miał zadecydować tiebreak. W nim Niemcy bardzo szybko wyszli na prowadzenie 6-1 i tak naprawdę trudno było to odrobić. Ostatecznie polski duet poległ 10-4.

United Cup – finał

Iga Świątek – Andżelika Kerber 6:3, 6:0
Hubert Hurkacz – Aleksander Zverev 7:6(3), 6:7(6), 4:6
Iga Świątek / Hubert Hurkacz – Laura Siegemund / Aleksander Zverev 4:6, 7:5, 4-10