Janusz Kołodziej. Foto: FB Unia Leszno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Doczekaliśmy się pierwszej porażki Betard Sparty Wrocław w tym sezonie! Fogo Unia Leszno zwyciężyła w stosunku 48:42. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Janusz Kołodziej, czyli zdobywca 14 „oczek”.

 

Fantastyczny start zaliczył Bartosz Smektała, który z drugiego pola założył Taia Woffindena. Tuż za nim ustawiła się para wrocławska. Na drugiej pozycji dojechał Woffinden, zaś trzeci Łaguta. Daleko w tyle natomiast był Chris Holder. W biegu juniorskim najlepiej wyskoczył Bartłomiej Kowalskim. Za juniorem Sparty dojechali odpowiednio bez walki: Ratajczak, Mencel, Andrzejewski. Najlepiej ze startu wyjechała para Lidsey-Zengota, ale z krawężnika wyskoczył niesamowicie Maciej Janowski. Jednakże, Janowski pojechał nieco za szeroko, co wykorzystał Zengota i wjechał również w krawężnik, wyprzedzając Janowskiego! Magic był w ciągłym kontakcie, ale ostatecznie nieco zabrakło by wyprzedzić Zengotę. Pierwsze zwycięstwo Leszna, gdyż Lidsey pokonał Bewleya. W czwartym biegu najlepiej wyskoczyła para leszczyńska. Początkowo Kołodziej pomagał Mencelowi, ale  junior był zbyt wolny, co wykorzystał Kowalski. Nieudany debiut ligowy Fienhage, a to oznacza, że gospodarze prowadzą 14:10 po czterech startach.

Świetnie ze startu wyjechał Łaguta, którego ścigał Holder. Holder był szybki, ale popełnił błąd, dzięki czemu Łaguta zbudował przewagę. Dwójka dla Holdera, punkcik dla Lidseya, a Fienhage dojechał daleko z tyłu. Doskonale spasowany jest Zengota, który fantastycznie wyskoczył ze startu. Nie zostawił tego Woffinden, który jechał bardzo szeroko i dopiął swego, wyprzedzając Zengiego! Świetna akcja Brytyjczyka, jego młodszy kolega Bewley pokonał natomiast Ratajczaka. Siódmy bieg także był warty uwagi. Od razu do przodu wyjechał Kołodziej, który wygrał z gigantyczną przewagą. Początkowo leszczynianie prowadzili podwójnie, lecz wybrał ścieżkę przy krawężniku, co go zgubiło. Janowski ostatecznie wyprzedził na „kresce” Smyka, więc Unia utrzymuje przewagę czterech punktów.

Niezagrożony od początku ósmego wyścigu jechał Artiom Łaguta, wygrywając z gigantyczną przewagą. Za liderem Sparty próbował wyjechać Kowalski, lecz Zengota odparł atak. Daleko z tyłu przyjechał Antoni Mencel. Najlepiej ze startu wyjechała para Unii Leszno. Smektała wraz z Kołodziejem wzajemnie się pilnowali. Bardzo chaotycznie jechał Bewley, przeszkadzając sobie i Woffindenowi w gonieniu rywali. Podwójne zwycięstwo Byków! Najlepiej ze startu wyjechał Kowalski, a Janowski nieco został z tyłu po ruszaniu się na starcie. Świetnie odwiózł Kowalski parę Holder-Lidsey, co wykorzystał Magic. Reprezentant Polski w zamian odwdzięczył się kapitalną jazdą parą, holując młodszego kolegę do mety. No i mamy rewanż! 31:29 dla Byków.

Na samym początku najlepiej wyskoczył Lidsey, który prowadził w wyścigu. Świetną robotę zrobił Kowalski, który odholował Smektałę, co wykorzystał Woffinden. Brytyjczyk próbował ścigać Australijczyka, ale ten nie dał się. W międzyczasie Smektała wyprzedził Kowalskiego. Od momentu puszczenia taśmy świetnie wystrzelił Bewley, którego gonił Holder oraz Ratajczak. Brytyjczyk natomiast konsekwentnie się bronił i przywiózł remis dla Sparty. Świetnie ze staetu wyjechali leszczynianie, ale świetnie napędził się Łaguta. Rosjanin z polskim obywatelstwem wyprzedził Zengotę oraz Kołodzieja. Walczyć próbował Janowski, lecz dojechał na końcu. Fantastyczny speedway w wykonaniu popularnego Tiomka!

Kolejny raz kapitalnie pojechał Bewley, który pomknął do przodu. Z tyłu daleko został Janowski, który szarpał i gonił Lidseya. Na nic stały się ataki Janowskiego i mamy remis w czternastym biegu. Najlepiej ze startu leszczynianie, ale w pogoń rzucił się Łaguta. Wyprzedził Zengotę, a następnie ścigał Kołodzieja. Kapitan Unii obronił się, a w tyle dojechał Woffinden. Mamy pierwszą porażkę Sparty Wrocław!

Fogo Unia Leszno 48:42 Betard Sparta Wrocław (86:94)

Fogo Unia: 9. Bartosz Smektała 9+1 (3,1,2*,1,2), 10. Janusz Kołodziej 14 (3,3,3,2,3), 11. Chris Holder 5 (0,2,1,2), 12. Jaimon Lidsey 6+2 (1,1*,0,3,1*), 13. Grzegorz Zengota 9+1 (3,2,2,1*,1), 14. Antoni Mencel 2+1 (1*,1,0), 15. Damian Ratajczak 3+1 (2,0,1*)

Betard Sparta: 1. Tai Woffinden 7+1 (1*,3,1,2,0), 2. Dan Bewley 7 (0,1,0,3,3), 3. Artiom Łaguta 13 (2,3,3,3,2), 4. Lukas Fienhage 0 (0,0,-,-), 5. Maciej Janowski 6+1 (2,2,2*,0,0), 6. Bartłomiej Kowalski 9 (3,2,1,3,0), 7. Kacper Andrzejewski 0 (0,0,0)

BIEGI:

1. Smektała, Woffinden, Łaguta, Holder
2. Kowalski, Ratajczak, Mencel, Andrzejewski
3. Zengota, Janowski, Lidsey, Bewley
4. Kołodziej, Kowalski, Mencel, Fienhage
5. Łaguta, Holder, Lidsey, Fienhage
6. Woffinden, Zengota, Bewley, Ratajczak
7. Kołodziej, Janowski, Smektała, Andrzejewski
8. Łaguta, Zengota, Kowalski, Mencel
9. Kołodziej, Smektała, Woffinden, Bewley
10. Kowalski, Janowski, Holder, Lidsey
11. Lidsey, Woffinden, Smektała, Kowalski
12. Bewley, Holder, Ratajczak, Andrzejewski
13. Łaguta, Kołodziej, Zengota, Janowski
14. Bewley, Smektała, Lidsey, Janowski
15. Kołodziej, Łaguta, Zengota, Woffinden

One Thought on Żużel. Pierwsza porażka Sparty w tym sezonie. Kołodziej żużla czarodziej! (RELACJA)
  obserwator
  21 Jul 2023
   11:03pm

  Rozumiem, że jest to relacja pisana „na gorąco”, ale pewne rzeczy nie powinny się przydarzyć w tej formie (sic!) literackiej. Chaos, brak oznaczania numerów biegów, częste powtórzenia zwrotów lub pojedynczych wyrazów, nawet w jednym zdaniu. Proponuję szlifować pisanie wielokrotnie, zanim cokolwiek odda pan do lektury powszechnej.

Skomentuj

One Thought on Żużel. Pierwsza porażka Sparty w tym sezonie. Kołodziej żużla czarodziej! (RELACJA)
  obserwator
  21 Jul 2023
   11:03pm

  Rozumiem, że jest to relacja pisana „na gorąco”, ale pewne rzeczy nie powinny się przydarzyć w tej formie (sic!) literackiej. Chaos, brak oznaczania numerów biegów, częste powtórzenia zwrotów lub pojedynczych wyrazów, nawet w jednym zdaniu. Proponuję szlifować pisanie wielokrotnie, zanim cokolwiek odda pan do lektury powszechnej.

Skomentuj