Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Norick Bloedorn oficjalnie został zawodnikiem ROW-u Rybnik. Żużlowiec ostatnie sezony spędził w niemieckim Landshut Devils, gdzie był wyróżniającą się postacią.

 

Bloedorn zaliczył w barwach Diabłów dwa podobne sezony na zapleczu PGE Ekstraligi. W tym roku jego średnia wyniosła 1,595 punktu na bieg. Z racji tego, że przez wiele kolejnych lat będzie pełnił rolę zawodnika U24, był łakomym kąskiem na giełdzie transferowej. Zwłaszcza po tym, jak się okazało, że Devils nie będą jeździć na zapleczu PGE Ekstraligi, choć sam zawodnik decyzję o przenosinach podjął jeszcze wcześniej.

Rybniczanie kusili zawodnika od dłuższego czasu. Nie był to jednak jedyny klub, który złożył 20-latkowi propozycję. Spore zainteresowanie tym żużlowcem wyrażał m.in. H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

– Liczymy na to, że Norick rozwinie w naszej drużynie skrzydła, że będzie czołowym zawodnikiem 1 Ligi Żużlowej na pozycji U24 – czytamy w klubowym komunikacie. Warto dodać, że porozumienie z rybnickim klubem zawarli również Brady Kurtz, Rohan Tungate, Jakub Jamróg i Patrick Hansen.