fot: media społecznościowe PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

InvestHousePlus po spadku z 1.Ligi Żużlowej zaczyna budowę zespołu na sezon 2024, a celem ma być szybki powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. W sobotę ogłoszono, że ekipę „Skorpionów” nadal prowadzić będzie Adam Skórnicki.

 

Tegoroczny beniaminek 1. Ligi Żużlowej w przeciągu sezonu pokazał się z bardzo ambitnej strony. „Skorpiony” do końca walczyły o utrzymanie, lecz mimo ogromnych wysiłków misja zakończyła się niepowodzeniem. Włodarze klubu jednak nie zamierzają czekać z założonymi rękami i już rozpoczęli budowę zespołu, który ma powalczyć o szybki powrót do 1. Ligi.

Pierwszym, naturalnym ruchem działaczy jest pozostawienie na stołku trenerskim Adama Skórnickiego. Popularny „Skóra” dołączył do zespołu w końcowej fazie rundy zasadniczej, gdzie zastąpił na tym stanowisku Tomasza Bajerskiego. I choć nie udało mu się uratować ligi, to kierownictwo jest bardzo zadowolone z jego usług. To właśnie dzięki niemu do klubu sprowadzono Oskara Hurysza, który okazał się rewelacją rozgrywek.

Teraz działacze w porozumieniu ze szkoleniowcem na spokojnie mogą zająć się kompletowaniem drużyny. Wiemy już, że skład PSŻ-u czeka spore przemeblowanie. Z klubem pożegnał się bowiem Norbert Krakowiak, który wybrał ofertę Cellfast Wilków Krosno. Ze „Skorpionem” na piersi z pewnością nie będzie ścigał się również Adrian Gała. Ponadto mało prawdopodobne wydaje się także pozostanie w Poznaniu Jonasa Seiferta-Salka oraz Aleksandra Łoktajewa. Duńczyk ma sporo ofert z zaplecza PGE Ekstraligi, z kolei „Sasza” najprawdopodobniej przeniesie się do łódzkiego H.Skrzydlewska Orła.