Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Grupa Discovery Sports Events ma za sobą pierwszy sezon w roli promotora cyklu Grand Prix. Działacze starają się wprowadzać nowe rozwiązania i jedną z nowości przez nich zaproponowanych jest nagroda dla Lokalnego Organizatora Roku FIM Speedway na rok 2022. Pierwszym laureatem zostało duńskie Vojens za zorganizowanie Speedway of Nations w 19 dni. 

 

W poprzednim sezonie zmagania o tytuł najlepszej reprezentacji miało pierwotnie odbyć się w Esbjergu. Niestety z powodu złego stanu zdrowia ze stanowiska ustąpił Lars Guldager Dyhr, który zajmował się organizacją wspomnianych zawodów. 19 dni przed startem pierwszego turnieju imprezę przeniesiono do Vojens. Mimo krótkiego okresu od zmiany miejsca rozgrywania Speedway of Nations kierownictwu Discovery Sports Events podobała się współpraca z Duńczykami – Przygotowanie imprezy mając rok na planowanie i pracę nad ustaleniami nie jest łatwym zadaniem. Zorganizowanie FIM Speedway of Nations – czterech dni z zawodami, mając zaledwie 19 dni na realizację jest zdumiewające – mówił dla strony fimspeedway.com François Ribeiro.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu w organizacji dużych imprez i ich niesamowitemu profesjonalizmowi, mieliśmy całkowitą pewność, że Vojens może dostarczyć udany FIM SON, a my wszyscy zostaliśmy nagrodzeni epickimi wyścigami. W imieniu zespołu Discovery Sports Events przekazuję ogromne gratulacje dla Vojens, a także wielkie podziękowania dla wszystkich naszych lokalnych organizatorów, którzy tak ciężko pracują, aby wydarzenia FIM Speedway były możliwe. – dodał szef promotora cyklu Grand Prix.

Zadowolenia z nagrody nie krył dyrektor generalny Vojens – Jacob Olsen – Jestem bardzo zachwycony otrzymaniem nagrody. To dość wyjątkowe, że Discovery wchodzi na pokład i dzieją się te wszystkie nowe rzeczy w sporcie. Teraz oferują tę nagrodę dla organizatora, co moim zdaniem jest świetną rzeczą. Oczywiście rok 2022 był dla nas w Vojens dość szczególnym sezonem. Speedway GP było wspaniałe – prawdopodobnie najlepsze wydarzenie, jakie mieliśmy do tej pory. Wszystko to, co wnosi Discovery – strefa kibica i cała konfiguracja sprawiły, że było naprawdę fantastycznie. Te zawody były jednymi z najlepszych, jakie mieliśmy w Vojens od wielu lat.

Duńczyk odkrył kulisy błyskawicznej organizacji całego Speedway of Nations – To byłby duży cios, gdyby to wydarzenie zostało wyniesione z Danii do innego kraju. Nie musiałem się aż tak bardzo zastanawiać. Nie chciałem, aby SON zniknął poza granice kraju.

Wszystko poszło w dość szalonym kierunku, kiedy François Ribeiro zadzwonił do mnie 19 dni przed Speedway of Nations. To było bardzo smutne, że Esbjerg nie mógł zorganizować tej imprezy. Byłem na wakacjach w Hiszpanii z rodziną, a dyrektor naszej firmy Helge Frimodt Pedersen był w swoim letnim domu. Nasz operator stadionu Jens Jorgen Forum był na wakacjach w USA.

W czasie, gdy zadzwonił François, budowaliśmy nową trybunę, więc wszystko było gorączkowe. Zapytałem go, czy da nam jeden dzień, a potem zadzwonię do niego, czy możemy to zrobić. Zadzwoniliśmy dzień później i powiedzieliśmy: „niech się dzieje co chce”. Wtedy praca naprawdę się zaczęła.

Od czasu tego wydarzenia dużo o tym rozmawiamy. Nie możemy zrozumieć, jak to się stało, że wydarzenie było tak wspaniałe. Dostaliśmy tyle szacunku od FIM i Discovery za pracę i wysiłek, jaki w to włożyliśmy. Jestem bardzo zachwycony nie tylko ja i firma, ale cały zespół, który stoi za mną. Oczywiście specjalne podziękowania dla Helge, który był wybitny w swojej roli – opowiadał na stronie fimspeedway.com Jacob Olsen.

W nadchodzącym sezonie Vojens zorganizuje rundę SGP i SGP2.