Zwycięstwem Dana Bewleya zakończyły się kwalifikacje do Grand Prix Polski w Toruniu. Za Brytyjczykiem uplasowali się Martin Vaculik i Leon Madsen. Najszybszy z Polaków – Kacper Woryna – był piąty.

Bewley najszybsze okrążenie pokonał w czasie 13 sekund i 547 tysięcznych, dzięki czemu wywalczył prawo do wyboru numeru startowego jako pierwszy. Oczywiście kwalifikacje nie zawsze są miarodajne w stosunku do turnieju głównego, jednak warto zaznaczyć, że najlepszym z Polaków był startujący z dziką kartą Kacper Woryna. Świeżo upieczony mistrz świata – Bartosz Zmarzlik – uplasował się na dziesiątej lokacie.

Jednocześnie poznaliśmy listę startową na sobotni turniej. Już w pierwszej serii będziemy mieli polską potyczkę, bo w biegu trzecim spotkają się Kacper Woryna, Paweł Przedpełski i Bartosz Zmarzlik.