Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Arkadiusz Ładziński: W Poznaniu zbudowaliśmy perspektywiczny skład

Arkadiusz Ładziński

W 2017 roku, po przeszło pięciu latach przerwy Poznań powrócił na żużlową mapę Polski. Od tamtej pory miejscowy klub nieprzerwanie uczestniczy w rozgrywkach drugoligowych. W nadchodzącym sezonie drużyna SpecHouse PSŻ-u Poznań również powalczy na najniższym szczeblu rozgrywkowym o prawo startu w eWinner Pierwszej Lidze na kolejny rok.

W nadchodzącym sezonie celem minimum dla poznańskiej drużyny ma być awans do fazy play-off. Aby to osiągnąć, miejscowi działacze postawili na kilku młodych, perspektywicznych zawodników, takich jak choćby Lars Skupień, Robert Chmiel, czy Eudard Krcmar. Prezes SpecHouse PSŻ-u Poznań, Arkadiusz Ładziński podkreśla, że wiąże z wymienionymi wielkie nadzieje, również na przyszłość.

– Naszym zamysłem od samego początku było to, żeby zbudować perspektywiczny skład. Myślimy o konstruowaniu naszej kadry na dłuższy czas – mówi.

Poznański klub chwali się również w mediach społecznościowych materiałami z przygotowań swoich zawodników. Dotyczy to nie tylko Polaków, ale także zagranicznych żużlowców, którzy do nadchodzącego sezonu szykują się indywidualnie.

– Monitorujemy przygotowania naszych zawodników na bieżąco. Wiemy, co się u nich dzieje, także wszystko jest pod kontrolą – przyznaje Arkadiusz Ładziński.

Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu opiekunowie poszczególnych drużyn organizują zazwyczaj swoim zawodnikom wyjazdy integracyjne. W tym roku realizacja tego typu przedsięwzięć jest jednak utrudniona ze względu na pandemię koronawirusa. W Poznaniu nie było jeszcze okazji, aby nowi żużlowcy mogli zapoznać się zresztą zespołu.

– Jeśli chodzi o integrację, to można powiedzieć, że wszystko jest jeszcze przed nami – zaznacza prezes PSŻ-u Poznań.

W ostatnim czasie, na terenie naszego kraju nastała odwilż. Z tego względu kluby żużlowe powoli rozpoczynają prace nad przygotowaniem swoich torów, aby zawodnicy mogli odbyć na nich pierwsze w tym roku treningi.

– Co prawda, pogoda nieco się poprawiła, jednak tory wciąż jeszcze nie nadają się do tego, aby na nich jeździć. Musimy jeszcze poczekać, aż nasz tor nieco przeschnie, ponieważ na ten moment jest dość mocno nasiąknięty wodą. Wstrzymujemy się jeszcze i poczekamy, jak to będzie wyglądało dalej – kończy Arkadiusz Ładziński.

Rozmawiał i opracował JORDAN TOMCZYK

LVBET

3 odpowiedzi

  1. Ciekawe co to znaczy “perspektywiczny skład”. Na co te perspektywy? Przecież chyba nie na awans, bo na takowym im nie zależy, co udowodnili już kiedyś broniąc się przed nim w Bydgoszczy. 😉

    1. dobreee, naprawde dobreee 🙂 ale uważaj. nad poznaniem pobandize ma umowe medialna. wiec pisza albo dobrze albo wcale stad taki tytul

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.