Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowcy Ostrovii rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu. Na miejscu, pod okiem trenera Mariusza Staszewskiego, trenują młodzi zawodnicy – juniorzy i adepci szkółki, natomiast seniorzy przygotowują się we własnym zakresie, indywidualnie.

– Plan przygotowań jest podobny do lat poprzednich. Zobaczymy, jeszcze jak to będzie wyglądało w kwestii wynajęcia hali, bo wiadomo, że obostrzenia związane z pandemią utrudniają przygotowania. Na szczęście w myśl przepisów jako sportowcy możemy korzystać z siłowni – tłumaczy Mariusz Staszewski na łamach oficjalnej strony Ostrovii. Pierwszy etap przygotowań to głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe, by „rozruszać” mięśnie po krótkiej przerwie i przygotować je na kolejny sezon.

Na początku roku ostrowianie – już w komplecie – spotkają się na tradycyjnym zgrupowaniu, które zostanie zorganizowane w Ostrowie. – Jeśli nie będzie przeszkód związanych z pandemią, to zorganizujemy je tak jako w poprzednich latach. Chodzi o wspólne treningi, poprawienie czy uzupełnienie tych przygotowań, które zawodnicy mają indywidualnie, a przede wszystkim integrację zespołu. Są nowi zawodnicy i dobrze będzie jeśli lepiej się poznają, a później ta współpraca ma procentować w sezonie – dodaje trener.

– Ja tam mógłbym jeździć przez cały rok. Oczywiście nie ma do tego warunków, a teraz przygotowujemy się do kolejnego sezonu. Trenujemy od wtorku do czwartku z trenerem. W piątek mamy indywidualne dodatkowe zajęcia. W moim przypadku to boks, a w sobotę jeszcze biegam lub jeżdżę rowerem – mówi w wywiadzie z klubowymi mediami jeden z najlepszych ostrowskich juniorów, Sebastian Szostak.