Główny partner portalu

Nicki Pedersen. Foto: Włókniarz Częstochowa
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znamy awizowane składy RM Solar Falubazu Zielona Góra i MrGarden GKM-u Grudziądz na piątkowe spotkanie w ramach 3. kolejki PGE Ekstraligi. Wybory personalne trenerów nie zaskakują, lecz warto podkreślić, że Piotr Żyto dokonał kilku zmian taktycznych.

Piotr Żyto zamieszał numerami Patryka Dudka, Antonio Lindbaecka i Piotra Protasiewicza. Każdy z tej trójki wystartuje z innej pozycji niż podczas poniedziałkowego starcia z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Protasiewicz nie będzie już towarzyszył juniorom, a rolę tę przejmie drugi senior-wychowanek zielonogórzan. Antonio Lindbaeck zaś będzie partnerem Martina Vaculika w biegach siódmym i dziewiątym.

Z kolei zestawienie zaproponowane przez grudziądzan jest bardzo zbliżone do tego, w którym jechali w Częstochowie przeciwko Eltrox Włókniarzowi. W porównaniu z jedynym dotychczas meczem wyjazdowym, Robert Kempiński zamienił pozycjami Kennetha Bjerrego z Przemysławem Pawlickim oraz w miejsce Damiana Lotarskiego pojawił się Denis Zieliński.

RM Solar Falubaz Zielona Góra:
9. Martin Vaculik
10. Antonio Lindbaeck
11. Piotr Protasiewcz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak
16. –

MrGarden GKM Grudziądz:
1. Nicki Pedersen
2. Krzysztof Buczkowski
3. Kenneth Bjerre
4. Przemysław Pawlicki
5. Artiom Łaguta
6. Marcin Turowski
7. Denis Zieliński
8. –

Spotkanie pomiędzy RM Solar Falubazem a MrGarden GKM-em odbędzie się w piątek, 26 czerwca, o godzinie 20:30. Transmisja w Eleven Sports 1.