Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wilki Krosno uruchomiły zbiórkę funduszy na motocykle dla swoich najmłodszych zawodników. Klub zbiera 50 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na maszyny dla niespełna 15-letniego Miłosza Grygolca i 17-letniego Patryka Natera.

 

– Chodzi o zakup wysokiej klasy motocykli, dzięki którym obaj nasi wychowankowie będą mogli skutecznie rywalizować w oficjalnych zawodach. Miłosz Grygolec rozwija się z treningu na trening. Bardzo szybko opanował płynną jazdę i bez problemów przebrnął przez egzamin w klasie 250 ccm. W przyszłym miesiącu, dokładnie 20 września, ukończy dopiero 15 lat. To może być nasz klasowy zawodnik na lata. Wiążemy z nim duże nadzieje na przyszłość, tym bardziej, że Miłosz Grygolec to krośnianin z krwi i kości. Mieszka niespełna 3 kilometry od stadionu – mówi prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

– Identyczna sytuacja jest z Patrykiem Naterem. On wcześniej miał już licencję w klasie 250 ccm, przed dwoma laty wygrał już nawet zawody w tej klasie na torze w Tarnowie, gdzie zaczynał uczyć się żużlowego rzemiosła. Przed obecnym sezonem związał się z naszym klubem i jeśli wszystko przebiegnie tak, jak wspólnie planujemy, to Patryk będzie przez lata bronił naszych barw. Teraz uzyskał licencję na 500 ccm i teoretycznie mógłby już nawet wystąpić w meczu ligowym. To tylko kwestia czasu, a w zasadzie – kwestia sprzętu – dodaje działacz.

Zarówno Miłosz Grygolec jak i Patryk Nater nie dysponują motorami, na których mogliby skutecznie rywalizować w oficjalnych zawodach. Motocykle na których uzyskali licencje liczą już wiele lat i nadają się jedynie do szkolenia. Stąd pomysł uruchomienia zbiórki na portalu zrzutka.pl.

– W tegorocznym budżecie naszego klubu nie ma już środków na zakup motocykli. Liczymy każdą złotówkę i wydatki przeznaczone są na pierwszy zespół, by z dobrym skutkiem walczyć z rywalami w czekającej nas arcyciekawej fazie play-off. Kibice już nie raz pokazywali, że zależy im na rozwoju żużla w Krośnie. Bardzo prosimy o wsparcie i propagowanie zrzutki na motocykle dla naszych nowych młodych zawodników – zaznacza prezes Leśniak.

Czas jeszcze na szczegółowy kosztorys, bo taki również został przygotowany. Nowy motor z dobrym silnikiem o pojemności 250 ccm kosztuje 23 tysiące złotych. Trafi w ręce Miłosza Grygolca, który dzięki niemu będzie mógł przystępować do turniejów z udziałem swoich rówieśników. A co ciekawe, klub z Krosna nigdy w swojej historii nie miał jeszcze reprezentanta w turniejach na motocyklach o pojemności 250 ccm. W przyszłości zakupiony teraz wysokiej klasy motor będzie służył kolejnym nastolatkom z akademii Wilków. Jeśli zrzutka zakończy się powodzeniem, to również kompletny – nowy motor wraz z silnikiem – zakupiony za 27 tysięcy złotych zyska do dyspozycji Patryk Nater.

Wilczą młodzież można wesprzeć w tym miejscu.