Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużlowy mistrz świata jakiego nie znamy. Dawid Kujawa bohaterem książki Marka Staniszewskiego

W ostatnim czasie ukazuje się coraz więcej pozycji książkowych dotyczących tematyki żużlowej. Niedawno na rynku pojawiła się także książka przybliżająca historię byłego zawodnika Falubazu Zielona Góra – Dawida Kujawy. Autorem tej ciekawej pozycji jest redaktor Marek Staniszewski z Radia Zachód. My niedawno opublikowaliśmy wywiad z Dawidem Kujawą, jak się jednak okazało, Pan Marek Staniszewski przedstawił jeszcze więcej ciekawych historii związanych z byłym żużlowcem. 

– Pomysł na książkę był dość przypadkowy, a wszystkiemu ,,winna” pandemia. Było więcej czasu na przemyślenia. Zaproponowałem Dawidowi napisanie historii o nim, nie tylko z okresu startów na żużlu. Uznałem, że życie mistrza świata juniorów, po zakończeniu kariery sportowej, było na tyle ciekawe, że może posłużyć na temat do napisania książki. Dawid – człowiek niezwykle skromny i nieśmiały, był mocno zaskoczony moją propozycją i prosił mnie o kilka dni do namysłu – zdradza Marek Staniszewski.

– Musiał skonsultować to z najbliższą rodziną: mama i siostrą. Zgodził się, choć początki były trudne. Gdy zapytałem go o zdjęcia z występów na torze, powiedział, że nie ma żadnych. Na szczęście kołem ratunkowym okazała się siostra Dawida – Monika, która przez wiele lat prowadziła kronikę jego startów na torze. Ponadto udostępniła wiele rodzinnych zdjęć. Z Dawidem przegadaliśmy na messengerze wiele godzin, choć początek nie był zbyt zachęcający, bo Dawid w pewnym momencie powiedział mi, że książka powinna mieć tytuł ,,Nie pamiętam”. Na szczęście podczas kolejnych rozmów Dawid się otworzył. To jest historia nie tylko jego sportowych i życiowych dokonań, ale także ocena jego sportowej kariery i późniejszych losów, której dokonali ludzie znani nie tylko w krajowym speedwayu -zawodnicy, trenerzy i działacze. Zadałem zarówno Dawidowi, jak i moim rozmówcom pytania o to, co się stało, że po sukcesie w Peterborough, Dawid nie zrobił kariery jako senior. Życie Kujawy to prawdziwa jazda w górę i w dół. Momenty sukcesów i gorzkich porażek. Potrafił sobie z tym poradzić, choć wszystko mogło skończyć się tragicznie i nie dotyczy to rywalizacji na torze żużlowym. Napisanie książki i zebranie wszystkich materiałów zajęło mi ponad trzy miesiące – dodaje autor nowej żużlowej pozycji książkowej. 

Książka jest do nabycia w sklepie internetowym Falubazu Zielona Góra, a także bezpośrednio u Pana Marka Staniszewskiego. Skontaktować można się z nim za pomocą profilu na Facebooku.

CASH BROKER

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.