Główny partner portalu

Jason Doyle i Ilona Termińska.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Portal Sportmarketing.pl opublikował ranking najbardziej wpływowych kobiet w polskim sporcie. W zestawieniu nie zabrakło przedstawicielek świata żużlowego. Uznanie w oczach kapituły tworzącej ranking zyskały Ilona Termińska i Aleksandra Marmuszewska.

Zarówno Termińska, jak i Marmuszewska są działaczkami w klubach żużlowych. Pierwsza z nich od 2015 roku kieruje klubem z Torunia. Na stanowisku prezesa zastąpiła ona swojego męża, Przemysława Termińskiego, który musiał zrezygnować z funkcji po wygranej w wyborach do senatu.

Pod rządami Termińskiej Anioły zdobyły jeden medal PGE Ekstraligi. W 2016 roku Apator awansował do finału rozgrywek, ale okazał się w nim gorszy od Stali Gorzów. Najtrudniejszym momentem podczas prezesury był dla działaczki z pewnością sezon 2019. Wtedy bowiem torunianie spadli z PGE Ekstraligi. Teraz, po licznych zmianach w polityce klubu, ekipa z MotoAreny wraca na najwyższy szczebel rozgrywkowy i w kolejnych latach ma się stać wiodącą siłą rozgrywek.

Marmuszewska buduje natomiast potęgę zespołu z Lublina. Działaczka, jako prezes Klubu Motocrossowego Cross, miała spory udział w reaktywacji ligowego żużla w Lublinie. Od sezonu 2017 klub błyskawicznie się rozwinął i w dwa sezony przeskoczył na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Od końcówki 2018 roku Marmuszewska pełni rolę wiceprezes ekipy Koziołków.

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować wszystkim paniom, które znalazły się w rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie. Od dłuższego czasu w rozmowach redakcyjnych dyskutowaliśmy, aby stworzyć taki plebiscyt, ponieważ mamy nieodparte wrażenie, że kobiety w branży sportowej są niedocenione. A to błąd, ponieważ nasze rodaczki wygrywają, zarządzają i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej – komentuje Bartosz Burzyński, redaktor naczelny portalu Sport Marketing, pomysłodawca rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie.

Dodajmy, że w zestawieniu znalazło się miejsce dla byłej prezes honorowej Orła Łódź, Joanny Skrzydlewskiej. Triumfatorką we wspomnianym rankingu okazała się Anna Lewandowska. Podium uzupełniły natomiast Iga Świątek i Joanna Jędrzejczyk.

Najbardziej wpływowe kobiety polskiego sportu:
1. Anna Lewandowska (bizneswoman, była reprezentantka Polski w karate, propaguje zdrowy styl życia i fitness)
2. Iga Świątek (tenisistka)
3. Joanna Jędrzejczyk (zawodniczka MMA)
4. Ewa Chodakowska (bizneswoman, propaguje zdrowy styl życia i fitness)
5. Edyta Sadowska (prezes Canal Plus)
6. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
7. Justyna Kowalczyk-Tekieli (była biegaczka narciarska)
8. Katarzyna Kieli (prezes Discovery)
9. Anna Krupka (sekretarz stanu ds. sportu w Ministerstwie Kultury)
10. Małgorzata Lubczyńska (dyrektor marketingu Blachy Pruszyński, Przewodnicząca Wydziału Marketingu PZPS)

31. Ilona Termińska (prezes Klubu Sportowego Toruń)
33. Aleksandra Marmuszewska (wiceprezes Motoru Lublin)
34. Joanna Skrzydlewska (wiceprezydent Łodzi, była honorowa prezes Orła Łódź)