Główny partner portalu

fot. Metalika Kolejarz Rawicz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy szczegółowy terminarz pierwszych meczów półfinałowych w 2. Lidze Żużlowych. Główna Komisja Sportu Żużlowego nie przychyliła się do telewizyjnej prośby prezesa Kolejarza Rawicz i ogłosiła, że mecz Niedźwiadków odbędzie się tego samego dnia, co spotkanie Fogo Unii Leszno w PGE Ekstralidze.

 

– Dzisiaj to był antyżużel, a nie żużel. Rozwiązanie? Jechać w innym terminie niż Unia Leszno. Jeśli Unia jedzie tego samego dnia, co my, to nie jest to ta sama drużyna, którą wywalczyliśmy awans – mówił na antenie Motowizji prezes Kolejarza, Sławomir Knop, po przegranym 25:64 spotkaniu z Landshut Devils. Jednocześnie dodawał, że jest gotów „zapłacić walkowera” i apeluje, by mecze Unii i Kolejarza były rozgrywane w różnych dniach. Prezes Kolejarza miał również bardzo duże obiekcje co do toru w Landshut (na którym rawiczanom przyjdzie rywalizować w fazie play-off), chociaż chwilę wcześniej pozytywnie o nawierzchni wypowiadał się trener Roman Jankowski.

Główna Komisja Sportu Żużlowego (niestety?) nie przychyliła się do prośby Sławomira Knopa wygłoszonej na antenie i ustaliła, że pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy zespołami z Landshut i Rawicza odbędzie się 5 września, czyli w dniu półfinału PGE Ekstraligi, w którym Fogo Unia Leszno podejmie Betard Spartę Wrocław. Rewanż natomiast ustalono już na różne dni – Unia pojedzie w niedzielę, Kolejarz dzień wcześniej.

W drugim półfinale czeka nas pojedynek Lokomotivu Daugavpils z Kolejarzem Opole. Pierwsze starcie tych zespołów zaplanowano na 6 września, rewanż sześć dni później.

Terminarz półfinałów 2. Ligi Żużlowej:

(niedziela, 5 września) Trans MF Landshut Devils – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz, godz. 12 – transmisja Motowizja
(poniedziałek, 6 września) Optibet Lokomotiv Daugavpils – OK Bedmet Kolejarz Opole, godz. 17 – transmisja Motowizja

(sobota, 11 września) Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – Trans MF Landshut Devils, godz. 15 – transmisja Motowizja
(niedziela, 12 września) OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils, godz. 12 – transmisja Motowizja