Główny partner portalu

Żużel. Znamy składy na mecz Polska – Reszta Świata. Goście przyjadą bez Artioma Łaguty!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą sobotę Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się na torze w Rybniku z drużyną Reszty Świata. Kibice liczyli na kolejną odsłonę pojedynków Artiom Łaguta – Bartosz Zmarzlik. Rosjanina jednak nie zobaczymy w tym spotkaniu.

 

Opiekun naszej reprezentacji bardzo poważnie potraktował sobotni test przed zbliżającymi się finałami Speedway of Nations, które odbędą się w dniach 16-17 października na torze w Manchesterze. Rafał Dobrucki na spotkanie w Rybniku awizował najsilniejsze zestawienie na czele z liderem kadry – Bartoszem Zmarzlikiem.

W zespole Reszty Świata doszło do kilku roszad. W Rybniku nie zobaczymy nowego indywidualnego mistrza świata – Artioma Łaguty oraz również pierwotnie awizowanego Andersa Thomsena. O sile drużyny prowadzonej przez Marka Cieślaka mają stanowić Max Fricke oraz Daniel Bewley. Obaj zawodnicy w przeszłości startowali w barwach rybnickiej drużyny i z pewnością ich atutem będzie znajomość tamtejszego toru.

Sobotnia impreza będzie pożegnaniem i podziękowaniem dla wieloletniego trenera kadry – Marka Cieślaka. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Awizowane składy:

POLSKA:
9. Bartosz Zmarzlik
10. Paweł Przedpełski
11. Dominik Kubera
12. Patryk Dudek
13. Maciej Janowski
14. Jakub Miśkowiak
Trener: Rafał Dobrucki

RESZTA ŚWIATA:
1. Max Fricke
2. Daniel Bewley
3. Rohan Tungate
4. Michael Jepsen Jensen
5. Matej Zagar
6. Patrick Hansen
Trener: Marek Cieślak