Główny partner portalu

Kevin Fajfer. fot. Ola Gandurska/media klubowe Startu Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowcy Aforti Startu Gniezno intensywnie przygotowują się do nowego sezonu i to zarówno indywidualnie (obcokrajowcy), jak i grupowo (krajowi zawodnicy). Bliżej startu rozgrywek przeniosą się z siłowni oraz sal gimnastycznych na tor, aby odbyć swoje pierwsze jazdy treningowe. Ostatnim etapem przygotowań będą sparingi, jakie gnieźnianie rozegrają w systemie mecz-rewanż. W czwartek miejscowi działacze podali więcej szczegółów w tej kwestii.

Pierwszy sparing żużlowcy Startu rozegrają u siebie, a ich rywalem – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami menedżera Wojciechowskiego – będzie drużyna ekstraligowa – Eltrox Włókniarz Częstochowa. Dzień później planowany jest rewanż na torze przeciwnika.

– Będę chciał mieć do dyspozycji całą drużynę na miejscu – mówi menadżer gnieźnian, Rafael Wojciechowski. – Oczywiście, chcielibyśmy najpierw potrenować na własnym torze. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Jeśli warunki na miejscu będą sprzyjające to nie planujemy w tym roku zagranicznych treningów. Tor w Gnieźnie po sezonie został właściwie przygotowany na zimę. Przy odpowiedniej pogodzie uda nam się go przygotować do wyjazdu zawodników – dodaje.

Drugim przeciwnikiem „Czerwono-czarnych” będzie lokalny rywal – ekipa SpecHouse PSŻ-u Poznań. Nadchodzący sezon będzie kolejnym, w którym drużyna ze stolicy Wielkopolski będzie ścigać się na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

Brak wśród sparingpartnerów zespołów pierwszoligowych dobitnie świadczy o tym, że gnieźnianie nie chcą zdradzać sekretów własnego toru swoim rywalom w walce o awans do PGE Ekstraligi. I trzeba przyznać, że jest to jak najbardziej zrozumiałe podejście miejscowych działaczy.

Plany sparingowe

16 marca – Start Gniezno – Włókniarz Częstochowa (17 marca rewanż na wyjeździe)
26 marca – Start Gniezno – PSŻ Poznań (27 marca rewanż na wyjeździe)

JORDAN TOMCZYK