Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę odbyły się dwa kolejne turnieje eliminacyjne do cyklu Grand Prix. Wyłoniono kolejnych ośmiu zawodników, którzy wystąpią w październikowym Grand Prix Challenge. O udział w zmaganiach o mistrzostwo świata w 2025 roku powalczy aż czterech reprezentantów Biało-Czerwonych.

 

Tegoroczne eliminacje zaczęliśmy 20 maja w Abensbergu oraz Debreczynie. W Niemczech turniej padł łupem Kaia Huckenbecka, a trzy kolejne miejsca premiujące awansem wywalczyli Rasmus Jensen, Dominik Kubera i Max Fricke. Na Węgrzech z kolei prawo do startu w Challenge’u uzyskali Przemysław Pawlicki, Antonio Lindbaeck, Andrzej Lebiediew oraz Kacper Woryna.

Z pozoru dużo trudniej mieli uczestnicy słowackiej rundy eliminacyjnej. Gdyby żadnemu Czechowi nie udało się wywalczyć awansu, wówczas jedynie trzech żużlowców z tej stawki otrzymałoby taką przepustkę. W Żarnovicy najlepszy okazał się Anders Thomsen, a pewni awansu byli również Patryk Dudek oraz Brady Kurtz. Robert Lambert musiał więc mocno ściskać kciuki za Jana Kvecha, który był jego ostatnią szansą na start w pardubickich zawodach.

Żużel. Sensacja w Żarnovicy! Ulubieniec publiczności bez awansu

Żużel. GKM bez zastępstwa zawodnika! Poznaliśmy składy na mecz w Gorzowie

Modlitwy Brytyjczyka zostały wysłuchane, bo Kvech zwyciężył turniej w Lonigo, więc obaj. Oprócz Czecha, o awans do Grand Prix powalczą także Dan Bewley, Jack Holder, a także Paco Castagna.

Warto nadmienić, że w stawce może jeszcze dojść do kilku roszad. Mamy w niej aż siedmiu stałych uczestników cyklu Grand Prix. Ci z nich, którzy się w nim utrzymają zajmując pozycję w pierwszej szóstce, nie pojawią się w Pardubicach. Wówczas na ich miejsce wskoczą rezerwowi.

Grand Prix Challenge w Pardubicach zaplanowano na 4 października. Awans uzyska czwórka najlepszych żużlowców.

Obsada Grand Prix Challenge: Jan Kvech, Dan Bewley, Jack Holder, Paco Castagna, Anders Thomsen, Patryk Dudek, Brady Kurtz, Robert Lambert, Przemysław Pawlicki, Antonio Lindbaeck, Andrzej Lebiediew, Kacper Woryna, Kai Huckenbeck, Rasmus Jensen, Dominik Kubera, Max Fricke