Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Organizatorzy cyklu Tauron SEC ogłosili nazwiska 5 zawodników, którzy dołączyli do stawki walczącej o mistrzostwo Europy. Dzikie karty otrzymali: Anders Thomsen, Rasmus Jensen, Timo Lahti, Dimitri Berge i Norick Bloedorn. Tym samym znamy całą obsadę, która będzie rywalizować o złoty medal i przepustkę do Grand Prix 2025.

 

Do obsady organizatorzy zaprosili zawodników, którzy próbowali swoich sił w eliminacjach. Norick Bloedorn odpadł w rundzie kwalifikacyjnej, natomiast pozostali zawodnicy nie awansowali do cyklu poprzez SEC Challenge. Najbliżej był Timo Lahti, który przegrał bieg dodatkowy z Jewgienijem Kostygowem. Dołączenie do stawki Andersa Thomsena i Rasmusa Jensena powoduje, że w rywalizacji o mistrzostwo Europy zobaczymy bardzo mocną stawkę zawodników z Danii. W cyklu utrzymali się Leon Madsen i Mikkel Michelsen.

Rasmus Jensen dobrze radził sobie w zmaganiach Tauron SEC w 2022 roku. Wówczas zajął 6. miejsce. W ostatnich latach Dimitri Berge regularnie startuje w mistrzostwach Europy, bowiem ten sezon miałby być jego trzecim z rzędu w cyklu. Na ten moment nie jest pewne w ilu rundach będzie dane wystartować Francuzowi, który poinformował o swoim urazie.  Organizatorzy podali także nazwiska kwalifikowanych rezerwowych. Są nimi: Jacob Thorssell, Bartłomiej Kowalski, Tom Brennan, Erik Riss i Marko Lewiszyn.

Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zapowiada się bardzo ciekawie. W czołowej piątce utrzymali się: Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek i Andrzej Lebiediew. Z eliminacji weszli tacy zawodnicy jak Maciej Janowski czy Piotr Pawlicki. Tak prezentuje się pełna obsada:

Mikkel Michelsen
Leon Madsen
Janusz Kołodziej
Patryk Dudek
Andrzej Lebiediew
Maciej Janowski
Piotr Pawlicki
Vaclav Milik
Kacper Woryna
Jewgienij Kostygow
Timo Lahti
Anders Thomsen
Dimitri Berge
Rasmus Jensen
Norick Bloedorn