fot. Stal Rzeszów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zbigniew Prawelski nie jest już prezesem rzeszowskiego klubu. Na nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego zdecydowano, że nowym sternikiem będzie Jan Madej, który pełnił tę funkcję przed ustępującym prezesem.

 

Prawelski sprawował rolę prezesa rzeszowian od 1 lutego 2021 roku. Na zmiany w zarządzie klubu zapowiadało się już od jakiegoś czasu. W czerwcu całą żużlową Polskę obiegły informacje o tym, że finansowanie klubu zawiesiły firmy Stolaro Sp. z.o.o. oraz Texom Sp. z.o.o. Ostatecznie partnerzy postanowili wznowić wsparcie, ale po niemal dwóch miesiącach doszło do zmiany sternika.

– W związku z rezygnacją z funkcji Prezesa Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego chciałbym serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom, sponsorom, władzom politycznym i samorządowym za współpracę i pomoc przy reaktywacji sportu żużlowego w Rzeszowie – przekazał Prawelski za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Przypomnijmy, że po ośmiu rozegranych spotkaniach ekipa Żurawi zajmuje piąte miejsce w 2. Lidze Żużlowej. 7R Stolaro Stal uzbierała do tej pory 7 punktów i walczy o awans do fazy play-off rozgrywek.