W sobotni wieczór na czeskiej Markecie odbyła się czwarta runda tegorocznych zmagań o mistrzostwo świata. Martin Vaculik po raz trzeci z rzędu okazał się najlepszy na czeskiej ziemi i odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, co pozwoliło mu na awans w klasyfikacji. Bartosz Zmarzlik z kolei zajął trzecie miejsce i mocno odjechał drugiemu w klasyfikacji Holderowi.

Australijczyk zaliczył fatalne wręcz zawody w Pradze. Sześć punktów przekreśliło jego szanse na półfinał i ostatecznie zajął dopiero 11. pozycję. Holder utrzymał drugie miejsce, lecz do Zmarzlika traci już aż 12 punktów. Na trzecie miejsce wskoczył Lambert, który wykorzystał absencję Doyle’a. Do wicelidera tabeli traci zaledwie jeden punkt. Martin Vaculik po zwycięstwie w Pradze zajmuje czwarte miejsce ex aequo z Doylem oraz Michelsenem.

Żużel. Bjerre z motywacyjnym kontraktem. Wilki zrobiły dobry interes?

Żużel. Nowe, fatalne wieści od Doyle’a! Koniec sezonu!

Dominik Kubera po raz drugi z rzędu dojechał do finału, gdzie jednak znów zajął czwarte miejsce. 14 punktów do tabeli pozwoliło mu jednak na awans do czołowej ósemki, spychając z niej Dana Bewleya. Skok w górę zaliczył również Szymon Woźniak. Co prawda 31-latek nie dostał się do półfinałów, lecz 8 punktów dało mu awans na 10 miejsce, które dzieli wraz z Leonem Madsenem.

Kolejna runda Grand Prix zaplanowana jest na 15 czerwca. Odbędzie się ona w szwedzkiej Malilli.