Żużel. Złoty Kask opolską imprezą? Miasto chce organizować zawody poświęcone Jerzemu Szczakielowi

fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Turniej o Złoty Kask od sezonu 2021 będzie jeszcze bardziej prestiżową imprezą. Władze polskiego żużla zdecydowały bowiem, że od najbliższej edycji zostanie ona połączona z memoriałem Jerzego Szczakiela. Taka decyzja sprawiła, iż organizacją turnieju zainteresowało się miasto, z którym pierwszy Polski mistrz świata był najbardziej związany.

– Bardzo cieszymy się, że Głowna Komisja Sportu Żużlowego doceniła w taki sposób Jerzego Szczakiela. Teraz być może zrobimy kolejny krok – informuje Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu urzędu miasta Opola w rozmowie z Radiem Opole.

Według aktualnego terminarza Polskiego Związku Motorowego, tegoroczne zawody o Złoty Kask odbędą się w Zielonej Górze. Najbliższy możliwym terminem, w którym impreza mogłaby zostać rozegrana w Opolu jest więc rok 2022.

– W tym roku wiadomo, że ta impreza się u nas nie odbędzie, ponieważ już wcześniej jej organizację przyznano Zielonej Górze. Natomiast sam szef GKSŻ mówi, że dobrze byłoby, gdyby ten turniej odbywał się w Opolu. Prezydent miasta Arkadiusz Wiśniewski też jest podobnego zdania. Podejmiemy działania, aby Złoty Kask w 2022 roku odbył się w Opolu – dodaje Sagan.

Przypomnijmy, że od tego roku diametralnie zmieni się formuła zawodów o Złoty Kask. Imprezy nie poprzedzą turnieje eliminacyjne. Żużlowców, którzy wezmą udział w turnieju wskaże selekcjoner reprezentacji Polski – Rafał Dobrucki. Szesnastu uczestników musi znajdować się w kadrze narodowej, rezerwowi już tego obowiązku spełniać nie muszą.