Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie kończą się złe wieści dla kibiców Energa Wybrzeża Gdańsk. Gdańszczanie przegrali wczoraj z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski i przybliżyli się do spadku z Metalkas 2. Ekstraligi. Do tego kontuzji doznał Nicolai Klindt. Po badaniach w szpitalu wiadomo już nieco więcej.

 

Do kraksy z udziałem Duńczyka doszło w biegu siódmym. Upadek zawodnika spowodował… jego kolega z drużyny. Bartosz Głogowski nie opanował motocykla na wjeździe w pierwszy łuk, zaczął szybko zbliżać się do kolegi z drużyny i w niego wjechał. Klindt nie zdążył się wyratować i mocno uderzył o tor.

Żużel. Kibice spalili bluzy Falubazu i… popsuli mecz GKM-owi?! Ekspert odpowiada – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Fatalny karambol w Gdańsku! Junior wjechał w kapitana! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Zawodnik opuścił tor w karetce. Jak wykazały badania, żużlowca czeka przerwa od startów. – Kapitan Energa Wybrzeża Gdańsk Nicolai Klindt doznał złamania ręki. Możliwe uszkodzenie kręgu c5. Opuścił już szpital w Gdańsku i jest w drodze do domu w Ostrowie Wlkp. Jutro szczegółowa konsultacja w Koninie – napisał Rafał Sumowski, rzecznik Wybrzeża w nocy w serwisie X (dawniej Twitter).


Pewne jest to, że gdańszczanie znaleźli się w jeszcze trudniejszej sytuacji. Muszą radzić sobie bez Klindta i mają coraz mniej okazji na poprawienie swojej sytuacji. Obecnie z jednym punktem są na dnie tabeli Metalkas 2. Ekstraligi.