Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższych tygodniach nie zobaczymy na żużlowych torach Michała Curzytka. Młody zawodnik ma ogromnego pecha i po upadku w Toruniu będzie musiał wyleczyć kontuzję. Zielonogórzanie poinformowali, że zawodnik nie będzie zdolny do jazdy przez kilka tygodni.

 

22-latek długo walczył o to, aby dostać szansę od początku ekstraligowego spotkania w roli seniora. Po bardzo dobrych występach w U-24 Ekstralidze i przebłyskach na najwyższym szczeblu w końcu stało się to w niedzielę. W Toruniu jednak po starciu z Emilem Sajfutdinowem wraz z motocyklem wpadł w bandę i doznał urazu nogi.

Żużel. Falubaz zły po końcówce w Toruniu. Hampel: Żałujemy tej powtórki – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W trakcie spotkania został odwieziony do szpitala na badania. Te wykazały, że konieczny jest zabieg repozycji złamania i stabilizacji płytką i śrubami. Jak informuje klub, operacja odbędzie się w czwartek.

– Jest mi bardzo przykro, że w takim momencie sezonu odniosłem kontuzję. Dziękuję za wszystkie słowa wsparcia, które do mnie docierają – mówi Curzytek dla falubaz.com.

Żużel. Mecz się nie zaczął, a stadion Motoru… eksplodował z radości! Wielkie święto w Lublinie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zmarzlik przestał wygrywać turnieje Grand Prix. Tak to komentuje – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Niebawem zielonogórzan czeka intensywny czas. W niedzielę zmierzą się z Betard Spartą Wrocław przy W69. Potem na teren beniaminka przyjedzie Krono-Plast Włókniarz Częstochowa.