Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Cellfast Wilki Krosno przez dłuższy czas będą musiały radzić sobie bez swojego lidera. Dimitri Berge poinformował, że przeszedł operację uszkodzonych więzadeł. Rehabilitacja potrwa trzy miesiące.

 

O kraksie Berge z meczu z Innpro ROW-em Rybnik od kilku dni gorąco dyskutuje żużlowe środowisko. Część kibiców uważa, że Brady Kurtz, który w siódmym biegu sfaulował rywala powinien otrzymać czerwoną kartkę. Australijczyk pod koniec wyścigu mocno podjechał i wpadł w rywala. Ten mocno uderzył w bandę i był niezdolny do jazdy.

Żużel. Kurtz po faulu na Berge powinien zakończyć mecz?! Trener Wilków zniesmaczony – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Kolejne badania wykluczyły złamanie, ale nie oznacza to, że Francuza ominie przerwa od startów. We wtorkowe popołudnie Berge poinformował o długiej rehabilitacji.


– Witam wszystkich. Rozpoczęła się rehabilitacja. Po wczorajszych negatywnych wynikach, które wykazały, że kość obojczykowo-barkowa w moim lewym ramieniu wypadła na etapie 5 z 6, musiałem dziś rano przejść operację uszkodzonych więzadeł. Operacja przebiegła pomyślnie, teraz mogę skupić się na rehabilitacji, która będzie długa (3 miesiące). Dziękuję wszystkim za słowa wsparcia, dziękuję mojemu mechanikowi za czuwanie przy mnie i wielkie podziękowania dla mojego klubu Cellfast Wilki Krosno za dołożenie wszelkich starań, abym był w dobrych rękach. Podziękowania dla chirurga Pana Lubiatowskiego – napisał Berge w mediach społecznościowych.

Żużel. Wyścigi psów na stadionie w Łodzi? Taki pomysł dał… Skrzydlewski – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Woffinden budzi się po słabym początku? Janowski: Potrzebujemy mocnego Taia – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Dla krośnian są to bardzo złe informacje. W najbliższym czasie nie będą mogli korzystać ze swojego najlepszego zawodnika, który ma trzecią najlepszą średnią w Metalkas 2. Ekstralidze. Co ważne, przysługuje im możliwość stosowania „zastępstwa zawodnika”.