Główny partner portalu

fot. media klubowe Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sztab szkoleniowy Stelmet Falubazu wybrał już miejsce, w którym zespół ma przygotować się do walki o awans do PGE Ekstraligi. Wszystko wskazuje na to, że zielonogórzanie ponownie będą gościć w Świnoujściu.

 

Ekipa spod znaku Myszki Miki jeździ na zgrupowania do Świnoujścia od powrotu Piotra Żyto na stanowisko trenera. Celem obozów jest integracja, a także sprawdzenie tego, jak zawodnicy przepracowali indywidualnie najcięższy okres przygotowań.

– Plan jest taki, żeby jechać do Świnoujścia. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak się rozwinie sytuacja pandemiczna. Chcemy tam pojechać, bo to jest bardzo fajne i przyjemne dla nas miejsce. Mamy tam pełen komfort przygotowań. Wszystko jest w pobliżu – mówi nam Piotr Żyto.

Zawodnicy Falubazu nie mogą narzekać na nudę podczas obozów w Świnoujściu. Podczas zgrupowań odbywają wiele treningów biegowych, uczęszczają na zajęcia na basenie czy też aerobik.

– Nie trzeba niczego zmieniać, bo do tej pory przygotowania tam były bardzo dobre. Tydzień w ciepłych klimatach też byłby w porządku, ale myślę, że ten zimowy nadmorski klimat też służy zawodnikom. Mamy bardzo dobre relacje z miastem, które chociażby udostępnia nam halę, gdy tylko tego potrzebujemy – dodaje opiekun żużlowców z W69.