fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Gorszące sceny na trybunach i zakazy stadionowe to w żużlu, szczególnie w ostatnich latach, rzadkość. Incydenty niekiedy się jednak zdarzają, a przykład mieliśmy podczas rywalizacji Fogo Unii Leszno z Orlen Oil Motorem Lublin. Karą dla leszczynian jest zakaz wyjazdowy do Gorzowa.

 

Starcie leszczyńsko-lubelskie przyniosło nieoczekiwane emocje na torze i na trybunach. Zawodnicy Byków dzielnie stawiali się rywalom i jako pierwsi dobili w meczu z Koziołkami do 40 punktów. Bojowo nastawieni byli niestety również kibice. W trakcie meczu zerwali flagę kibiców mistrza Polski.


Takie zachowanie spotkało się z konsekwencjami. Werdykt wydała już Komisja Orzekająca Ligi. – Kibice gospodarzy w trakcie i po 15. biegu wdarli się do pasa bezpieczeństwa i zrywając flagę kibiców gości wywołali zamieszki przy sektorze kibiców gości – napisano w orzeczeniu opublikowanym przez Fogo Unię.

Niedzielny mecz odbędzie się zatem z udziałem tylko gorzowskich kibiców. Początek starcia zaplanowany jest na godz. 19.30.

Żużel. Piotr Pawlicki: Jakie utrzymanie? My chcemy play-offów! (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Marion na walcu, duch Kołodzieja i straż z Apeldoorn, czyli powrót żużla do Ludwigslust (REPORTAŻ) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)