Gdańsk, eliminacje IMP, memoriał Henryka Żyto
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poza ligą polską, przed sezonem Grzegorz Zengota zdecydował się również na jazdę w Szwecji. 35-latek związał się kontraktem ze Smederną Eskilstuną, w której barwach zdołał wystąpić w trzech spotkaniach. Na kolejne mecze z jego udziałem, przynajmniej w najbliższym czasie, się nie zapowiada.

 

Klub z Eskilstuny poinformował bowiem o zakontraktowaniu Frederika Jakobsena. Duńczyk miał roczną przerwę od startów w Szwecji, lecz teraz zdecydował się na powrót. Skontaktował się z działaczami Smederny, a ci po namyśle zaproponowali mu kontrakt.

– Byliśmy w kontakcie z Frederikem już zimą, ale wtedy chciał poczekać i zobaczyć, jak potoczy się sezon 2024. Kilka tygodni temu skontaktował się z nami i poinformował, że jest zainteresowany przyjazdem do Eskilstuna Smederna. Po wewnętrznych dyskusjach i przemyśleniach nad różnymi składami drużyny udało nam się osiągnąć porozumienie – mówi Jerker Eriksson na łamach klubowych mediów.

Żużel. Pawlicki szczerze po laniu od Włókniarza. „Daliśmy ciała” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Nowa platforma do oglądania IMŚ! Gdzie oglądać GP w Malilli? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Bardzo się cieszę, że mogę reprezentować Smederna przez resztę sezonu 2024. To klub, który zawsze podziwiałem w Szwecji i tor, na którym naprawdę lubię jeździć. Cieszę się na spotkanie ze wszystkimi i dalszą walkę o jak najlepsze wyniki dla klubu – mówi Frederik Jakobsen.

Przyjście Duńczyka oznacza, że dla jednego z żużlowców Smederny zabraknie miejsca. Padło na Grzegorza Zengotę. Nie oznacza to jednak, że Polak został z klubu wyrzucony.

– Od dłuższego czasu prowadziliśmy rozmowy z Zengim, ponieważ sygnalizował, że chciałby spędzić więcej czasu w Polsce z rodziną. Mimo to, zawsze dawał z siebie 100% w każdym meczu, w którym brał udział i walczył dla drużyny. Kiedy pojawiła się opcja zakontraktowania Jakobsena, porozmawialiśmy z nim o jego planach. Wspólnie zgodziliśmy się, że tymczasowo zostanie wykreślony z kadry – mówi Jerker Eriksson.

Żużel. Czy to transfer sezonu? Hansen: Żyję moim marzeniem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wielki hołd Łaguty dla zmarłego przyjaciela. Pokazał nowy kevlar – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Zengota w trzech meczach Smederny zdobył 25 punktów i bonus, co przełożyło się na średnią biegopunktową na poziomie 1,857. Ekipa z Eskilstuny zajmuje na ten moment piąte miejsce w tabeli Bauhaus-Ligan.