fot. Apator Toruń
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższą niedzielę na Motoarenie przy ulicy Pera Jonssona 7, w ramach 6. kolejki PGE Ekstraligi odbędzie się spotkanie pomiędzy miejscowym eWinner Apatorem Toruń, a Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Trenerzy obu ekip zaprezentowali awizowane składy na ten pojedynek.

Torunianie w dobrych nastrojach podejdą do spotkania. Apator po czterech kolejkach ma na swoim koncie cztery punkty. W ostatnim meczu Anioły pewnie pokonały w derbach Kujawsko – Pomorskiego ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 55:35. Najwięcej oczek dla gospodarzy przywiózł Robert Lambert, który w pięciu startach zdobył czternaście punktów. Tomasz Bajerski po raz kolejny w meczu domowym stawia na to samo ustawienie. W pierwszym biegu gospodarzy reprezentować będą wychowankowie – Paweł Przedpełski oraz Adrian Miedziński. Z kolei z juniorami tworzyć duet będą bracia Holderowie. Jack pojedzie z młodzieżowcem w biegu czwartym, natomiast Chris w biegu szóstym oraz ósmym.

Dla żużlowców Eltrox Włókniarza Częstochowa początek sezonu jest kiepski. Po czterech kolejkach Lwy plasują się na szóstym miejscu, z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie. Ostatnie spotkanie to porażka z Betard Spartą Wrocław 38:52. Trener częstochowian – Piotr Świderski – postanowił zamieszać składem względem meczu z wrocławianami. Tym razem z juniorami pojedzie Fredrik Lindgren oraz Kacper Woryna. Szwed z młodzieżowcami pojedzie w biegu siódmym oraz dziesiątym. Zawody na Motoarenie dla gości rozpocznie para Leon Madsen – Bartosz Smektała, natomiast w biegu drugim partnerem Jakuba Miśkowiaka będzie Bartłomiej Kowalski, który zastąpi Mateusza Świdnickiego.

6. kolejka PGE Ekstraligi – niedziela, 16 maja – godzina 15:15 – transmisja: nSport+

Awizowane składy:

eWinner Apator: 9. Paweł Przedpełski 10. Jack Holder 11. Adrian Miedziński 12. Petr Chlupac 13. Chris Holder 14. Justin Stolp 15. Krzysztof Lewandowski

Eltrox Włókniarz: 1. Leon Madsen 2. Jonas Jeppesen 3. Bartosz Smektała 4. Kacper Woryna 5. Fredrik Lindgren 6. Jakub Miśkowiak 7. Bartłomiej Kowalski

ADAM ŁUKSZA