Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jeszcze parę lat temu Craig Cook okrzyknięty był „złotym” dzieckiem brytyjskiego żużla. Pokładanych nadziei zawodnik jednak nie spełnił, a dziś pod znakiem zapytania stoi jego dalsza kariera. Ostatnie spotkania ligowe kosztowały zawodnika bowiem utratę dwóch silników oraz motocykla. Obecnie kibice zbierają fundusze na odnowienie parku maszyn brytyjskiego zawodnika. 

 

– Inwestycje w sprzęt, jakie Craig Cook musi poczynić, sięgają dziesięciu tysięcy funtów. Takich środków w tym momencie nie posiada. Ostatnie tygodnie nie były dla niego najlepsze. Sam jest poobijany i posiniaczony, a do tego stracił sprzęt – mówi Lynne Murray, która założyła w internecie specjalną zbiórkę, aby wspomóc finansowo zawodnika. 

W ciągu zaledwie jednej doby kibice uzbierali ponad trzy tysiące funtów. 

– Ta prośba jest trochę nietypowa. Zazwyczaj tego typu apele mają na celu pomoc młodym, początkującym żużlowcom w rozpoczęciu startów na żużlu, a nie doświadczonym zawodnikom. Wielu kibiców zakłada, że kiedy już zawodnicy zdobędą jakąś pozycję, ich problemy finansowe się kończą, a dochody znacznie przewyższają wydatki. Tak jednak nie jest. Nieprzewidziane sytuacje mogą zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego żużlowca. Zawodnicy nie są tak dobrze finansowani, a za zarobione pieniądze muszą pokryć koszty związane z żużlem i swoim życiem osobistym. Brak startów, co grozi Cookowi, oznacza brak zarobków – to błędne koło. Craig zapewniał wielu z nas wspaniałą rozrywkę na przestrzeni lat, startując w kilku różnych klubach, a teraz on potrzebuje naszej pomocy, aby przejść przez ten trudny okres i wrócić na właściwe tory. Waszą pomoc Craig bardzo doceni – apeluje inicjatorka akcji pomocowej.

Craig Cook w swojej karierze startował między innymi w cyklu Grand Prix. Był też najlepszym indywidualnym zawodnikiem Wielkiej Brytanii.