Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
fot. Sandra Rejzner / PSŻ Poznań
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niedziela w 2. Lidze Żużlowej upłynie pod znakiem tylko jednego meczu, w którym zmierzą się dwie najsłabsze drużyny w całej lidze, czyli PSŻ Poznań podejmie zespół z Wittstock. Kluby te zajmują odpowiednio przedostatnie i ostatnie miejsce w tabeli. Faworytem w tym meczu będą zdecydowanie gospodarze, którzy chociaż w przeciwieństwie do gości zaznali w tym sezonie zwycięstwa meczowego. I przez pewien czas liczyli się w walce o fazę play-off.

 

Zespół Wilków wciąż walczy o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Drużyna trenera Marcina Sekuli podejdzie do tego starcia w najsilniejszym zestawieniu z Marcinem Jędrzejewskim na czele. Co ciekawe w składzie znalazł się również syn właściciela jak i kapitan zespołu Steven Meuer, który kontuzji nabawił się w pierwszym meczu rozegranym między tymi zespołami. 

Gospodarze do tego meczu podchodzą po domowej porażce z innym zespołem z Niemiec – Trans MF Landshut Devils. Goście kompletnie nie dali szans przeciwnikom i zdemolowali ich pokazując, że są znacznie lepszą i kompletną drużyną. Po tak nieudanym meczu zawodnicy z Poznania będą mieli okazje pokazać się swoim kibicom z lepszej strony. Co prawda zadanie jest znacznie łatwiejsze niż ostatnio, ale i tak muszą udowodnić swoją wyższość na torze.

Spotkanie to nie ma już tak naprawdę żadnego znaczenia dla tych zespołów, ponieważ w żaden sposób nie są w stanie walczyć o play-offy i kluby te mogą myśleć powoli już o następnym sezonie. Mimo wszystko miejmy nadzieje, że będziemy świadkami ciekawego widowiska. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami zwycięstwo odniósł klub z Wielkopolski w stosunku 49:41. Tak więc kwestia bonusu wydaje się w tym meczu rozstrzygnięta. Pogoda nie powinna stanąć na przeszkodzie żużlowcom w rozegraniu tego spotkania, wiec nic, tylko się ścigać.

SpecHouse PSŻ Poznań:
9. Rafał Karczmarz
10. Matias Nielsen
11. Jonas Seifert-Salk
12. Robert Chmiel
13. Kevin Wolbert
14. Jan Rachubik
15. Jakub Szpytma

Wolfe Wittstock
1. Steven Mauer
2. Matic Ivacic
3. Sandro Wasserman
4. Marcin Jędrzejewski
5. Max Dilger
6. Lukas Baumann
7. Erik Bachhuber