Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Zakaz hulajnóg i dużych ekranów, czyli nowości w regulaminie organizacyjnym PGE Ekstraligi

Gleb Czugunow, fot. Jędrzej Zawierucha

PGE Ekstraliga przedstawiła już Regulamin Organizacyjny Drużynowych Mistrzostw Polski na sezon 2021. Władze rozgrywek postanowiły wprowadzić kilka zmian, które zdziwią niektórych zawodników. Chociażby Gleb Czugunow nie będzie już mógł poruszać się po torze i parku maszyn przy pomocy hulajnogi.

Część nowinek regulaminowych jest związana z wprowadzeniem telemetrii. Od sezonu 2021 gospodarz zawodów będzie musiał zapewnić zapasowe łącze internetu mobilnego, na wypadek awarii łącza kablowego, za pomocą routera (lub routerów) z dwoma systemami dostępu: kablowym i mobilnym.

Kolejny nowy obowiązek gospodarza jest związany z wciąż panującą pandemią koronawirusa. Jeśli w Regulaminie Sanitarnym wciąż będzie mowa o konieczności noszenia maseczek na stadionach, to gospodarz będzie musiał zapewnić jednolite maseczki ochronne dla wszystkich osób funkcyjnych wyznaczanych przez klub.

W rozdziale czwartym regulaminu pojawiła się z kolei nowinka, którą kilka miesięcy temu zasygnalizowała ekipa Motoru Lublin. Każda drużyna będzie mogła posiadać dwa wzory jednakowych kevlarów. Dzięki temu, podobnie jak w piłce nożnej, zespoły będą miały możliwość prezentowania się w różnych kevlarach podczas meczów domowych i wyjazdowych.

Następną nowością związaną z oprawą spotkań jest to, że podczas drugiego meczu o złoty medal DMP, organizator, poza koniecznością przeprowadzenia 3-minutowego pokazu sztucznych ogni (lub innego uzgodnionego z władzami rozgrywek), obowiązkowo – wcześniej takiego punktu nie było w regulaminie – zapewnia szampany na ceremonię dekoracji.

Przepisem, który z pewnością najbardziej będzie interesował Gleba Czugunowa jest ten z siódmego rozdziału regulaminu. Według niego zawodnicy, wszystkie osoby z ekipy zawodnika oraz sztab szkoleniowy nie mogą korzystać w parku maszyn, paddocku i podczas obchodu toru z hulajnogi, roweru lub innego rodzaju pojazdu.

Ostatnia nowość dotycząca zawodników to ta związana z oglądaniem powtórek swoich startów za pomocą monitorów w parku maszyn. Od sezonu 2021 żużlowcy nie mogą korzystać w boksach z jakichkolwiek ekranów o przekątnej większej niż 6,9 cala do oglądania przebiegu meczów oraz odczytywania wyników telemetrii.

Regulamin Organizacyjny Rozgrywek DMP 2021 można znaleźć TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Doyle znalazł klub w Szwecji. Pojedzie w drużynie z Janowskim!
CASH BROKER

11 Responses

  1. SKUBANY! – Skubanie słonecznika może zakłócić rytm rozgrywek na torze żużlowym, tak samo jak koleiny pozostawione przez rower, lub hulajnogę (szczególnie elektryczną, gdyż posiada akumulator!), więc powyższe zakazy są całkowicie zrozumiałe no i na dodatek rozbudowują regulamin – to co Polacy kochają najbardziej. Choć starają się wszelkie zakazy, nakazy i regulaminy obchodzić jak się da.
   I te tablety 6,9 cala (to nawet nie tablet a smartfon) – ciekawe czy będą to przeliczać z centymetrów, czy komisje zostaną wyposażone w specjalne miarki w systemie odbiegającym od metrycznego.
   Te szampany… ho ho, podano markę? A jak ktoś da francuskie wino musujące to ile dostanie mandatu?

   Czy GKSŻ, bo chyba o niej mowa, nie ma nic do roboty i dlatego zajmuje się takimi duperelami? Ci ludzie biorą super pieniądze za .. za .. za co?

   1. Czesc Muchomorek
    no teraz juz wiesz za co, za bzdety. Takie fajne newsy idealne dla Pana Czekańskiego! a tak swoją drogą to wiesz jak jest. Za coś kasę trzeba brać.
    Wkrótce będzie wiecej funkcyjnych na zawodach niż rajderów z teamami

 1. Co ma na celu zakaz korzystana z monitorów w boksie zawodników i jaki jest powód wprowadzenia tego kretyńskiego zapisu? Co to, zawodnik nie może pooglądać sobie meczu miedzy swoimi biegami? Może niech wprowadzą zapis, że ma siedzieć w klapkach na oczach w oczekiwaniu na swój bieg???!!! 😀 Co rok to coraz głupsze zapisy. Panie widzisz i nie grzmisz!

 2. Panowie Piotrze Szymański, Dariuszu Cieślak, Wojciechu Stępniewski i reszta tego towarzystwa, kupcie sobie bilet lotniczy na Bali, jedźcie tam, bawcie się, opalajcie, róbta tam co chceta. Tylko mała prośba, zostańcie tam i zostawcie nasz żużel w spokoju. Please.

 3. Durnoty skończone. Weźcie wprowadźcie zapis że zakaz przebywania kibiców i ustawowo zrównać wały trybun z ziemią i obowiązkowo zakaz kamer i relacji. Będziecie mieli swój zajebisty żużel tylko dla was. Pały zakute!!!

 4. Zapis z używaniem hulajnogi,roweru i przekątnej ekranu dodaje tylko powagi tej dyscyplinie.Jednak nasi włodarze wzieli bardzo do siebie słowa Marka Webera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.