Wiktor Przyjemski melduje wykonanie zadania. Polski młodzieżowiec awansował do Speedway Grand Prix 2, zdobywając trzynaście punktów w francuskim Macon. Zawody zwyciężył Casper Henriksson, a pozostałych finalistów poznaliśmy w biegu dodatkowym. 16-letni Mikkel Andersen upadł w biegu dodatkowym, przez co awans uzyskali William Drejer oraz Leon Flint.

Wiktor Przyjemski ponownie znajdzie się wśród najlepszych młodzieżowców na świecie. Polski żużlowiec tylko raz oglądał plecy przeciwników, kiedy to w siódmym biegu pokonali go Duńczycy – William Drejer oraz Mikkel Andersen. W swoich pozostałych wyścigach, zawodnik Orlen Oil Motor Lublin był najszybszym zawodnikiem na torze. Jako jedyny pokonał zwycięzce zawodów w Macon – Caspera Henrikssona. Szwed błysnął formą, dominując pozostałych przeciwników. 20-letni żużlowiec Ultrapur Startu Gniezno z pewnością będzie chciał poprawić zeszłoroczny wynik, gdzie ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Henriksson jest jednym z faworytów do złota w SGP 2.

Żużel. Znowu to zrobił! Dan Bewley indywidualnym mistrzem Wielkiej Brytanii (RELACJA)

Żużel. Emocje do ostatniego biegu w Terenzano! Polacy nie zawiedli!

Żużel. Niepokonany Parnicki triumfuje w Ludwigslust! Bańbor traci awans przez upadek

Przyjemski to jedno, ale zacięta rywalizacja toczyła się o ostatnie dwa miejsca, które są premiowane awansem. Trzech żużlowców – William Drejer, Mikkel Andersen oraz Leon Flint osiągnęli 12 punktów. Brytyjczyk dokonał tego rzutem na taśmę, wygrywając w dwudziestym biegu zawodów. Mieliśmy zatem okazję do zobaczenia biegu dodatkowego, gdzie 16-letni Andersen mógł napisać historie. Jeszcze w 2022 roku, syn Briana zostawał mistrzem świata w klasie 250cc. Jeżeli zdołałby awansować do SGP 2, z pewnością byłbym jednym z ciekawszych zawodników do oglądania. Obok siebie miał doświadczonych Drejera oraz Flinta. Dla Brytyjczyka była to ostatnia okazja, aby dołączyć do walki o IMŚJ. Pechowo w biegu dodatkowym, Andersen zanotował upadek. Pierwszy przyjechał Drejer, a tuż za nim Leon Flint.

Zawody zdołały się odbyć pomimo opadów deszczu, za co należy pochwalić organizatorów. Z innych ciekawych nazwisk, które pokazały się z lepszej strony należy wskazać Sebastiana Kosslera czy Alexa Martina. Francuzi mieli spory problem z walką o punkty. Tino Bouin wybrał kolekcjonowanie przysłowiowych „literek” przy swoim nazwisku. Po dwa punkty zdobyli Teo Tauzin oraz Antonie Desserprix. Pechowo zawody zakończył Erik Bachhuber, który postanowił się z nich przedwcześnie wycofać.