Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

Żużel. Wyjątkowy koncert podczas bydgoskiego finału WOŚP. Wystąpi żużlowy fotoreporter

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już dziś czeka nas 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej edycji na przeróżnych aukcjach ponownie pojawiło się wiele przedmiotów i inicjatyw związanych z czarnym sportem. Kolejny raz, choć w nieco innym wydaniu, finałowi Orkiestry towarzyszyć będzie koncert grupy Bydzia-com-band!, której pomysłodawcą jest znany żużlowy fotoreporter – Jarosław Pabijan.

Projekt Bydzia-com-band! powstał w 2009 roku. Co ciekawe, kapela miała zagrać tylko raz, podczas 17. finału WOŚP. Reakcja środowiska na koncert zespołu była jednak na tyle pozytywna, że grupa przyjaciół zdecydowała się cyklicznie występować w szczytnym celu. W tym roku formacja zagra z Orkiestrą po raz trzynasty, ale w innej formie niż dotychczas.

Tegoroczny koncert, z wiadomych względów, zostanie przeprowadzony online. Grupa Bydzia-com-band! będzie jednak wyjątkowo liczna. Stworzą ją bowiem muzycy z kapel Inflection, AnyMore, Locömotïve oraz uczestniczki rockowych warsztatów wokalnych prowadzonych w bydgoskim Pałacu Młodzieży i MDK nr 4.

– Zapraszam przed ekrany komputerów! Słuchawki na głowę, volume na full. Z jednej strony szkoda, że nie na Starym Rynku z żywą, reagującą publiką, a z drugiej zasięg naszym dźwięków w tym roku może być bardziej… hmm… makro-regionalny? Sie ma! – mówi Pabijan, który w kapeli odpowiada za wokal.

Koncert Bydzia-com-band! rozpocznie się o godz. 16.50. Będzie go można obejrzeć pod TYM LINKIEM. Zachęcamy do oglądania i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Przypomnijmy, że tegorocznym celem organizacji jest zebranie środków na leczenie w dziedzinach laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.