Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Norick Blodorn zrezygnował ze startu w eliminacjach do Speedway Grand Prix 2 na własne życzenie. Niemiecki żużlowiec miał świadomość, że jazda w Speedway European Championship pozwoli mu na rozwój. Jak sam uważa – to jest poziom, na którym chce on jeździć.

 

Speedway European Championship, popularnie nazywany SEC-iem to rywalizacja o miano najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Zwycięzca otrzymuje możliwość startu w cyklu Speedway Grand Prix, a zawody są rozgrywane na dystansie czterech rund. Norick Blodorn debiutuje w tymże turnieju jako stały uczestnik po tym, jak organizatorzy przyznali mu tzw. dziką kartę. W Debreczynie zdobył on cztery punkty, ale sam start w tych zawodach niósł ze sobą odmowę jazdy w eliminacjach do SGP 2.

Żużel. W czym leży problem Wybrzeża? Zawodnik wskazuje przyczynę

Żużel. Cook i Douglas tam zaczynali. Ktoś zwróci uwagę na innych?

Sam żużlowiec, na łamach Speedway Stara przyznaje, że był świadomy konsekwencji swojego wyboru. – Kiedy został zapytany o chęć jazdy jako „dzika karta” było oczywiste, że nie będę się walczył w walce o medal – mówi niemiecki żużlowiec. – Zostałem postawiony w trudnej sytuacji, bo to oznaczałoby, że nie mogę pojechać w eliminacjach do SGP 2, bo pierwsza runda SEC się z nimi nakładała. Chciałem się jednak sprawdzić.

Blodorn nie ukrywa, że przyznana jemu „dzika karta” na zawody w Landshut przekonała go do podjęcia decyzji. – Ścigałem się jako „dzika karta” wiem, że to jest poziom, na którym chcę jeździć. Zdecydowanie różni się to od samej rywalizacji w lidze. Miałem kilka problemów z moimi europejskimi silnikami, więc zabrałem ze sobą silniki Petera Johnsa po raz pierwszy.

Jednostki napędowe Petera Johnsa zyskują coraz to większą sympatię użytkowników. Brytyjski tuner ma popyt, co pokazują starty Bena Cooka w barwach Fogo Unii Leszno. A jak silniki ocenia Norick Blodorn? – Są dla mnie lepsze – komentuje. – Nadal muszę jednak pojeździć nieco więcej, aby dowiedzieć się jak działają i jakich ustawień muszę używać. Jednak byłem znacznie szybszy w SEC-u niż podczas Grand Prix w Landshut – kończy.

Blodorn w Debreczynie zdobył cztery punkty, a przed nim jeszcze trzy rundy. 20 lipca żużlowcy wybiorą się do Grudziądza, a następnie czekają ich zmagania w Gustrow oraz Chorzowie. Tytułu broni Mikkel Michelsen.