Ostrowski zespół bardzo mocno pragnie otworzyć sezon w swoim mieście. 29 marca odbędzie się Speed Masters Memoriał Rifa Saitgariejewa, w którym nie zabraknie ciekawych nazwisk.
Żużel. „Wykonał genialne zagranie”. Były prezes wspomina „Tatarską Strzałę”
Żużel. Brennan wprost o rywalizacji w składzie. Kogo czeka ławka?
Działacze już na samym początku ogłosili dwa najgłośniejsze nazwiska. Bartosz Zmarzlik i Brady Kurtz będą mieli okazję zmierzyć się ze sobą przed rozpoczęciem cyklu Speedway Grand Prix. Być może Australijczyk zaznaczy, że w tym roku mistrz świata powinien obawiać się go jeszcze bardziej.
Żużel. Zwiódł kolejny klub. Dał im jednak słowo
21. bieg będzie dedykowany Rifowi Saitgariejewowi. „Tatarska strzała” zginęła po wypadku w meczu Iskry Ostrów z Unią Leszno. 6 czerwca 1996 doszło fatalnego w skutkach wydarzenia. W 5. biegu zawodów pod taśmą stanęli od krawężnika: Andrzej Szymański, Paweł Łęcki, Robert Mikołajczak i Rif Saitgariejew. Po starcie doszło do kontaktu żużlowcami Unii i Łęckim, a Saitgariejew ratując się przed wypadkiem, chcąc ominąć całą resztę, z dużą prędkością uderzył w słupek bramy wjazdowej do parkingu. Skutki były wręcz opłakane. Lekarze stwierdzili uraz wielonarządowy – stłuczenie pnia mózgu, krwiak śródczaszkowy, przerwanie rdzenia kręgowego oraz złamanie przedramienia. Po 12 dniach żużlowiec zmarł w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim.

Żużel. Będzie tajną bronią Włókniarza? „To będzie najważniejszy moment w jego karierze”
Ostatni raz memoriał tego zawodnika rozegrany został w 2019 roku. Rosjanin został uhonorowany tablicą pamiątkową, która znajduje się na ostrowskim stadionie.









Żużel. Nicki Pedersen jak… Cristiano Ronaldo?! Wymowny wpis Speedway Kraków!
Żużel. Wielka rewolucja na stadionie Unii Leszno? Jest plan, będzie… dach?
Żużel. Polonia Piła chce kolejnej sensacji! Lider mówi o ucieraniu nosa! (WYWIAD)
Żużel. Włókniarz wybrał kapitana! Postawili na „młodego”!
Żużel. Wyprzedzili wszystkich! Zorganizują pierwsze zawody w Polsce!
Żużel. Motocykl żużlowy… wolny dla Zmarzlika? Mistrz zaskakuje!