Główny partner portalu

fot. FB Lokomotiv Daugavpils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Najwierniejsi kibice żużla w końcu się doczekali. Miesiąc po rozpoczęciu rozgrywek w Polsce startuje 2. Liga Żużlowa. Na sobotę, 8 maja, zaplanowane jest ciekawe starcie dwóch zagranicznych drużyn. Optibet Lokomotiv Daugavpils podejmuje Trans MF Landshut Devils.

Inauguracja sezonu 2. Ligi Żużlowej rozpocznie się już o godzinie 12. Ostatni pojedynek dwóch zagranicznych zespołów odbył się w 2010 roku. Wówczas na pierwszym szczeblu rozgrywek spotkały się ekipy Speedway Miszkolc oraz Łotyszy z Daugavpils. Z obu batalii wyszedł zwycięsko Lokomotiv, który u siebie rozgromił Węgrów 67:23, natomiast na wyjeździe pokonał przeciwnika 60:30. Sezon 2010 żużlowcy z Łotwy zakończyli na czwartym miejscu, Speedway Miszkolc spadł z ligi.

Lokomotiv Daugavpils nieprzerwanie startował w eWinner 1. Lidze od 2008 roku. W sezonie 2020 drużynę reprezentowali miejscowi zawodnicy, wsparci Wadimem Tarasienko, Andriejem Kudriaszowem oraz Pontusem Asprgenem. „Taras”, który startował na Łotwie jako gość, był liderem drużyny, kończąc rozgrywki ligowe ze średnią 2,146. Nie uchroniło to jednak Daugavpils przed spadkiem. W całym sezonie drużyna Nikołaja Kokina wygrała tylko trzy spotkania, tracąc do Polonii Bydgoszcz cztery punkty. Po sezonie nadszedł czas na zmiany. Z Lokomotivem pożegnali się Andriej Kudriaszow oraz Pontus Asprgen. W ich miejsce przyszli Hans Andersen oraz Tomas Jonasson.

Trans MF Landshut Devils to utytułowana drużyna. Aż dziewiętnastokrotnie byli Drużynowymi Mistrzami Niemiec. Ostatni raz sztuka ta udała im się w 2018 roku. W sezonie 2021 postanowili jednak spróbować swoich sił w 2. Lidze Żużlowej. Menedżerem drużyny będzie dobrze znany w Lesznie i Toruniu – Sławomir Kryjom. Liderem ekipy z Niemiec powinien być Kai Huckenbeck, który rok wcześniej startował w Bydgoszczy, osiągając średnią 1,750. Ostoją drużyny powinien być również doświadczony Martin Smoliński oraz wicemistrz świata z długiego toru – Michael Haertel. Ostatni mecz, który Trans MF Landshut Devils odjechał odbył się w 2019 roku. Wówczas zespół z Bawarii przegrał z MSC Brokstedt 45:39.

1. kolejka 2. Ligi Żużlowej – sobota, 8 maja – godzina 12:00 – transmisja: Motowizja

Awizowane składy:

Optibet Lokomotiv: 9. Jewgienij Kostygow 10. Thomas H. Jonasson 11. Hans Andersen 12. Artiom Juhno 13. Oleg Michaiłow 14. Francis Gusts 15. 

Trans MF Landshut Devils: 1. Kai Huckenbeck 2. Tobias Busch 3. Valentin Grobauer 4. Nick Skorja 5. Michael Härtel 6. Norick Blödorn 7. Marius Hillebrand.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. “Rujnował” wizerunek Rickardssona, czyli historia parodii mistrza