Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Polski wywalczyła w niedzielę na torze w Poznaniu tytuł Drużynowych Mistrzów Europy. Zadowolenia z tego faktu oraz z tego, że duże imprezy rangi międzynarodowej wróciły do Poznania, nie ukrywał Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński.

 

– Uważam, że zawody były bardzo fajne. Zakończyły się sukcesem naszej reprezentacji, która na torze w Poznaniu wywalczyła tytuł mistrzów Europy. Dopisała publiczność, dopisała pogoda i najważniejsze w tym wszystkim to, że po ponad trzydziestu latach wielki żużel wrócił do stolicy Wielkopolski. Na pewno warto starać się o organizację takich imprez. Dzisiejsze zawody to udany powrót Poznania europejską mapę speedwaya, ale ambicji nam nie brakuje – mówi Michał Zieliński.

Wojewoda nie ukrywa, że żużlem bliżej interesuje się od niedawna, ale ten sport oraz skuteczna działalność nowych działaczy w Poznaniu zachęca do tego, aby wracać na „Golaj” coraz częściej. – Ja jestem nieco „nowy” w tym sporcie, ale nie ukrywam i przyznam, że ten sport mocno wciąga. Żużel to twardy, męski sport z dużym elementem ryzyka i bardzo mi się spodobał. W poznańskim klubie też dzieje się tak, jak dziać się powinno i miło tu w miarę wolnego czasu gościć – podsumowuje wojewoda.