Kadra Wielkiej Brytanii. Od lewej: Alun Rossiter, Steve Worrall, Craig Cook, Tai Woffinden, Adam Ellis, Chris Harris, Dan Bewley. Fot: GB Speedway Team
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tai Woffinden i Robert Lambert wracają do walki o Indywidualne Mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Brytyjska federacja ogłosiła listę startową na czerwcową rywalizację o miano najlepszego Brytyjczyka. Stawką będzie również Dzika Karta na Speedway Grand Prix w Cardiff.

 

Raczej mało kto się spodziewał, że Tai Woffinden powróci do rywalizacji o miano mistrza Wielkiej Brytanii. W 2016 roku żużlowiec Betard Sparty Wrocław zrezygnował z obrony wywalczonego mistrzostwa, aby skupić się na walce w Speedway Grand Prix. Następnie, w związku z działaniami BSPL, Woffinden nie startował dla reprezentacji Wielkiej Brytanii i próżno go było szukać w kadrach zespołu. Jednakże Brytyjczyk powrócił do reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej, czego efektem był złoty medal Speedway of Nations w 2021 roku. Od tego czasu, Tai powrócił do ligi brytyjskiej i został mistrzem kraju z Sheffield Tigers. Robert Lambert to mistrz Wielkiej Brytanii z 2018 roku, który po pandemii nie był wybierany do walki o mistrzostwo. Głównym problemem był brak Roberta w kadrach poszczególnych zespołów, a sam zainteresowany skupiał się na startach w Polsce i Szwecji. Zatem sporym wydarzeniem będzie walka Daniela Bewley’a, obecnego mistrza, z Lambertem oraz Woffindenem.

OGLĄDAJ SGB PREMIERSHIP I SGB CHAMPIONSHIP W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Brytyjska federacja ogłosiła zawodników, którzy 8 czerwca staną do walki na National Speedway Stadium w Manchesterze. Będzie to doskonała okazja, aby sprawdzić się przed nadchodzącym Speedway of Nations na tymże obiekcie. Bonusem do walki o mistrzostwo jest również Dzika Karta na Speedway Grand Prix w Cardiff. W poprzednim roku, z uwagi na zwycięstwo Bewley’a, przypadła ona Stevenowi Worrallowi. W sezonie 2024 może dojść do takiej sytuacji, gdzie ostatni zawodnik finału otrzyma przepustkę do Walii. W obsadzie znajduje się wielu byłych triumfatorów. Stawkę uzupełniają bowiem Rory Schlein (2020), Chris Harris (2007,2009,2010), Danny King (2016), Craig Cook (2018), Charles Wright (2019) oraz Adam Ellis (2021). Do rywalizacji powołano również uznane nazwiska jak Richard Lawson,  Kyle Howarth, Lewis Kerr czy brązowy medalista sprzed roku – Ben Barker. Młodzież reprezentować będzie były zawodnik Belle Vue Aces, a obecny Birmingham Brummies – Tom Brennan. Skład finału uzupełnia Connor Mountain, a rezerwowymi będą Simon Lambert i Drew Kemp.

Żużel. Dowhan wróci do Falubazu? Jest jasna deklaracja

Zawody w Manchesterze odbędą się 8 czerwca o godz. 20 :30 czasu polskiego. Transmisja, zgodnie z podpisaną umową, będzie dostępna za pośrednictwem Eurosportu. Podczas najbliższego meczu (27 maja) zostaną wylosowane numery startowe dla żużlowców.

Obsada Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii 2024:
Daniel Bewley (Belle Vue)
Steve Worrall (Birmingham/Glasgow)
Ben Barker (Plymouth)
Richard Lawson (Leicester/Poole)
Robert Lambert (bez klubu)
Tai Woffinden (Sheffield)
Danny King (Ipswich/Redcar)
Chris Harris (Oxford/Glasgow)
Tom Brennan (Birmingham/Poole)
Charles Wright (Oxford/Redcar)
Craig Cook (Workington)
Adam Ellis (Ipswich)
Kyle Howarth (Sheffield/Scunthorpe)
Lewis Kerr (Oxford/Berwick)
Rory Schlein (Berwick)
Connor Mountain (Belle Vue/Scunthorpe)
Rezerwy:
Simon Lambert (Scunthorpe)
Drew Kemp (Leicester/Berwick)